23:03:00

3 produkty na odchudzanie

3 produkty na odchudzanie

23:03:00

3 produkty na odchudzanie

Zostałam nominowana do fajnej zabawy, która rozpoczęła się od bloga Diety i ich sekrety, a więc dotrzymuje słowa i dzisiejszy post poświęcę trzem produktom, które pomogły mi schudnąć.
Zanim przejdę do meritum wspomnę tylko, że niebawem na moim blogu będzie można przeczytać o mojej metamorfozie - jak szybko zrzuciłam brzuch po ciąży :)
Kto ciekawy niech zagląda! Będzie ciekawie, będzie dreszczyk emocji, będą też zdjęcia :)

3 ulubione produkty na odchudzanie:

1. Koncentrat cynamonowo-algowy z L-karnityną


Dlaczego akurat ten kosmetyk? Bo uwielbiam body-wrapping! Moim zdaniem to najbardziej przyjemny zabieg jaki możemy sobie zafundować w domu. Wystarczy się nasmarować niezwykle aromatycznym balsamem, owinąć folią i chudnąć! Dzięki body-wrapping pozbyłam się cellulitu i szybciej rzuciłam brzuch. Polecam wypróbować!

2. Algi do peelingu


Nie ukrywam, że drugim produktem na mojej liście MUSI być także kosmetyk! Dlaczego? Bo uważam, że jedzenie zawsze można ograniczyć, ale jeśli nie mielibyśmy takich fajnych kosmetyków, które wspomagają odchudzanie, byłoby ono strasznie nudne i żmudne! No i szło by nam zdecydowanie wolniej. Jak już wspominałam uwielbiam body-wrapping, a bez peelingu nie można skutecznie wykonać body-wrappingu. 

Dlatego dla przyspieszenia efektów odchudzania zawsze przed body-wrappingiem robię sobie peeling. 

3. FIT UP do twarożku

www.kamis.pl

Żeby nie było, że nic nie jem ;) Uwielbiam FIT UP przyprawę do twarożku. Przyznam, że sporo jem nabiału, a twarogu w szczególności. Jeśli mam ochotę na jakąś zdrową przekąskę to z pewnością będzie to twarożek ze szczypiorkiem lub z warzywami i nie może w nim zabraknąć tej przyprawy. 

No dobra to teraz już znacie moje typy! Ciekawa jestem jakie są wasze :)


A to moje nominacje:




Dziewczyny czekam na wasze typy! :)

11:54:00

Ławeczka na płaski brzuch!

Ławeczka na płaski brzuch!

11:54:00

Ławeczka na płaski brzuch!

dieta

Na płaski brzuch jest naprawdę bardzo wiele sposobów. Dieta, ćwiczenia, bielizna, sex…poprzez wdech, na przykład jak ktoś patrzy. Hehe…żart. Ćwiczeń jest wiele, a ja dzisiaj przedstawię Wam ławeczkę, bo to kolejna literka w moim alfabecie SnB.

Ćwiczenia na ławeczce są o tyle skuteczne, że dzięki regulacji ławki i utworzonemu spadkowi można wykonywać ćwiczenia o wiele skuteczniej dzięki prawu grawitacji. Za pomocą pochylni można naprawdę zwiększyć siłę naciskową na brzuch.

Trening mięśni brzucha wykonujemy na specjalnie do tego opracowanych ławkach. Umożliwiają one trenowanie różnych rodzajów ćwiczeń w różnych pozycjach. Zaletą ich jest dodatkowo to, że są wygodniejsze niż podłoga czy karimata przy wykonywaniu ćwiczeń. 

odchudzanie

Dzięki ławce możemy wykonać ćwiczenia na mięśnie brzucha proste i skośne i inne takie jak bicepsy, tricepsy, mięśnie piersi i pleców. 
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ławek. Są to ławki proste, uniwersalne, skośne i rzymskie. 

A teraz kilka ważnych wskazówek:
1. Wykonując ćwiczenia mięśni brzucha nie należy ich poprzedzać innymi bardzo obciążającymi mięśnie.
2.Ćwiczenia na mięśnie dolne brzucha wykonujemy zawsze przed ćwiczeniami na mięśnie skośne lub górne. Mięśnie dolne są po prostu słabsze. 
3.Nie należy wykonywać wszystkich ćwiczeń na mięśnie brzucha podczas jednego treningu. Jest to zbyt duże obciążenie. Należy trenować maksymalnie dwa obszary mięśni brzucha w trakcie treningu.
4.Ważny po ćwiczeniach jest odpoczynek. Mięśnie brzucha muszą odpoczywać od 24 - 72 godzin.
5.Wykonując ćwiczenia seriami nie należy odpoczywać wówczas uzyskamy najlepsze wyniki. Mięśnie brzucha są wytrzymałe.

Kilka przykładowych ćwiczeń (ja je wykonuję i jestem zadowolona z rezultatów)
- wypychanie bioder
Leżymy płasko na ławce, ręce uniesione w górę trzymają ławkę za głową. Nogi proste uniesione w powietrzu, następnie mocno wypychamy biodra by unieść pośladki.
- ugięcia nóg na ławeczce
Siedzimy na ławce, ręce podparte z tyłu tułowia. Następnie unosimy wyprostowane nogi i uginamy je aż do klatki piersiowej z pochyleniem tułowia do przodu.
- ćwiczenia rozciągające mięśnie brzucha
Kładziemy się na brzuchu z rękami wyciągniętymi przed sobą. Wypychamy górną część ciała do góry i trzymamy 10 sekund. Wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonujemy kilka razy. 
- ławka skośna – unoszenie tułowia
Kładziemy się na ławce skośnej, zakładamy stopy za oparcia. Następnie uginamy nogi w kolanach, ręce na szyi. Podnosimy górną część ciała w kierunku stóp.

siłownia fitness ławeczka
To tylko przykładowe zestawy ćwiczeń. Każdy wie, że na brzuch  wykonuje się brzuszki, ale nie każdy wie, że i tak najlepszym ćwiczeniem na brzuch jest zwisanie na drążku i podciąganie ugiętych nóg do klatki piersiowej. Ale wykonując inne ćwiczenia na mięśnie brzucha polecam ławeczkę, bo jest po pierwsze wygodniejsza, bardziej precyzyjnie wykonamy dane ćwiczenie i jest skuteczniejsza w walce o płaski brzuch. Zatem chodząc na siłownię czy do klubu fitness nie omijajcie ławki szerokim łukiem. Polubcie ją bo bardzo fajnie się na niej ćwiczy!


dieta

21:29:00

Dlaczego warto jeść paprykę!

Dlaczego warto jeść paprykę!

21:29:00

Dlaczego warto jeść paprykę!

Dziś powiem wam dlaczego warto jeść paprykę. Nie wiem jak wy, ja uwielbiam to warzywko, a od kiedy dowiedziałam się, że papryka redukuje tkankę tłuszczową zjadam codziennie przynajmniej jedną. 


Papryka to kolorowe warzywo, które:

- odmładza
- poprawia stan skóry, paznokci i włosów
- poprawia nastrój
- redukuje tkankę tłuszczową
- reguluje ciśnienie krwi
- wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn
- poprawia wzrok 
- zmniejsza apetyt

Papryka zawiera dużo witaminy C, ale nie tylko. W papryce znajdują się także:
- witaminy z grypy B
- wapń
- potas
- żelazo
- magnez

Papryka występuje w 3 rodzajach, które różnią się kolorem skórki.


Papryka czerwona - dobrze wpływa na wzrok i skórę, dostarcza beta-karotenu, zawiera sporo witaminy C. Czerwona papryka jest wskazana szczególnie dla osób z kruchymi naczynkami, bo zawiera dużo rutyny.








Papryka żółta - zawiera witaminę E, dużo luteiny i zeaksantyny, polecana szczególnie osobom mającym słaby wzrok, dzięki tej papryce może wam się poprawić widzenie!










Papryka zielona - obfituje w kwas foliowy i witaminę E, może zielona papryka wygląda najmniej smakowicie na tle swoich kolorowych koleżanek, ale uwierzcie mi, że jedząc ją regularnie poprawi się wasz wygląd i nabierzecie więcej seksapilu








Wiecie, że papryka nazywana jest bombą witaminową?! Chyba to nikogo nie dziwi - skoro dobrnęliście do tego miejsca w moim artykule, to samo widzicie, że warto jeść paprykę!

A teraz podam wam 10 powodów, dla których warto jeść paprykę codziennie:

1. Poprawia stan skóry dzięki zawartości witaminy A i E

2. Poprawia stan włosów i paznokci

3. Redukuje tkankę tłuszczową - w papryce znajduje się kapsaicyna, która odpowiedzialna jest za potęgowanie w naszym organizmie wydatku energetycznego dzięki czemu spalamy więcej tłuszczyku niż nam się wydaje

4. Zawiera sporo błonnika i witamin dlatego reguluje metabolizm i jest bardzo wskazana na diecie

5. Zmniejsza ryzyko zachorowania na Parkinsona i inne choroby neurodegeneracyjne

6. Utrzymuje układ krążenia w dobrej kondycji, pomaga regulować poziom poszczególnych lipoprotein we krwi

7. Zmniejsza ryzyko zachorowania raka piersi

8. Zmniejsza kruchość naczyń i ogranicza ryzyko zachorowania na choroby naczyniowe

9. Zalecana szczególnie osobom ze słabym wzrokiem, bo potrafi znacznie wspomagać ten narząd lepiej niż 

10. Jest pyyyszna! :)

No cóż ten ostatni powód, może nie wyda wam się wystarczający, aczkolwiek do mnie przemawia :)

No i jak wam się wydaje po tym co przeczytaliście - warto jeść paprykę? Będziecie jeść paprykę? A może już dawno gości na waszych talerzach jako wspomagacz odchudzania? :)

00:51:00

Alfabet produktów wspomagających odchudzanie

Alfabet produktów wspomagających odchudzanie

00:51:00

Alfabet produktów wspomagających odchudzanie

Cześć!
Wiecie co jest sekretem odchudzania i płaskiego brzucha



PO PIERWSZE: systematyczność!

PO DRUGIE: wytrwałość!

PO TRZECIE: świadomość!

Tak! Świadomość tego co nam szkodzi, a co jest naszym sprzymierzeńcem w odchudzaniu, to klucz do sukcesu w walce o piękną sylwetkę i brzuch. Wiele razy łapałam się na tym, że własnie robię coś co mi może szkodzić lub jem coś co sprawi, że właśnie odkłada się w moim ciele tkanka tłuszczowa. Dlatego postanowiłam zrobić sobie taki alfabet odchudzania, który będzie mi przypominał o nawykach, których być może jeszcze w sobie nie wykształciłam.

Wszyscy, którzy się odchudzają bardzo dobrze wiedzą jak łatwo się zapomnieć. Wiemy, że lepiej zastąpić słodycze owocami, ale gdy zasiadamy przed telewizorem i oglądamy ulubiony serial, zapominamy i diecie. Podobnie jest gdy idziemy na zakupy - reklama kusi, piękne opakowanie nęci, kupujemy tuczącą przekąskę, a potem... szkoda nam tego wyrzucić więc zjadamy...

Na prawym panelu mojego bloga stworzyłam sobie ALFABET ODCHUDZANIA i kiedy tu zaglądam pamiętam o nim, gorzej jest gdy nie ma mnie przed laptopem. Dlatego dziś stworzyłam listę zdrowych produktów, które obiecałam sobie jeść regularnie. Lista wisi na lodówce i codziennie przypomina mi i jednocześnie podpowiada co będę dziś jadła :)

Polecam każdemu zrobienie sobie takiej listy! Jeśli chcecie możecie swoje propozycje wpisywać w komentarzu :)

OTO MÓJ ALFABET ODCHUDZANIA:

Arbuz
Brzoskwinie
Cynamon
Dynia
Figi
Gruszka
Imbir
Jabłka
Kalafior
Lubczyk
Maliny
Noni
Owoce morza
Papryka
Ryby
Sushi
Truskawki
Winogrona
Żurawina
Żeń-szeń

Kto się do mnie przyłączy? :)

Wpisujcie w komentarzu swoje ulubione produkty spożywcze, które pomagają wam w odchudzaniu! 

00:43:00

Dieta Low Carb na płaski brzuch!

Dieta Low Carb na płaski brzuch!

00:43:00

Dieta Low Carb na płaski brzuch!

Co to jest dieta Low Carb? Czy jest sposobem na płaski brzuch? Co jeść a czego nie? Jest to bowiem dieta nisko węglowodanowa, która obejmuje naturalne, nieprzetworzone w swym składzie pokarmy jak sama nazwa wskazuje o niskiej zawartości węglowodanów. Istnieje wiele dowodów naukowych, że tego typu dieta jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć. Ale to nie wszystko. Dieta ta również poprawia zdrowie i obniża ryzyko wystąpienia chorób.

jak schudnąć

Plan Low Carb na płaski brzuch!

Jakie produkty należy jeść? To zależy. Zależy od kilku czynników. Po pierwsze w jakiej kondycji zdrowotnej się znajdujemy, czy uprawiamy jakiś sport, trenujemy, ćwiczymy i jaką wagę chcemy zrzucić. No czy mamy brzuch do zrzucenia czy nie, hehe…

Zacznijmy od podstaw…
Co należy jeść: 
mięso, ryby, jaja, warzywa, owoce, orzechy, nasiona, nabiał o wysokiej zawartości tłuszczu, tłuszcze, zdrowe oleje.
Wystrzegamy się: cukru, nasion pszenicy, tłuszczy trans, sztucznych substancji słodzących, wysoko przetworzonej żywności. 

7 produktów, których należy unikać w kolejności od ich ważności:
Cukier: soki owocowe, napoje, słodycze, lody itd.
Gluten: pszenica, orkisz, jęczmień i żyto. A zatem pozbywamy się ze swojej diety pieczywa i makaronów.
Tłuszcze trans: nienasycone kwasy tłuszczowe: margaryna, masło roślinne.
Kwasy Omega-6 zawarte w olejach roślinnych:  rzepak, słonecznik.
Sztuczne substancje słodzące: sacharyna. Można używać Stevii.
Niskotłuszczowych produktów: na przykład mlecznych, krakersy.
Wysoko przetworzonej żywności: Jeśli przetworzone od A do Z nie jemy tego!

Swoją dietę opieramy zatem na żywności nieprzetworzonej, o niskiej zawartości  węglowodanów. Będą to produkty takie jak:

mięsne: wołowina, jagnięcina, wieprzowina, drób. 
ryby: łosoś, pstrąg. 
jaja: oczywiście najlepsze te z wolnego wybiegu.
warzywa: szpinak, brokuły, kalafior, marchew i inne.
owoce: jabłka, pomarańcze, gruszki, jagody, truskawki.
orzechy i nasiona: migdały, orzechy włoskie, nasiona słonecznika itp
przetwory mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu: sery, masło, śmietana, jogurt.
tłuszcze i oleje: masło, smalec, oliwa z oliwek i olej z wątroby dorsza, olej kokosowy.

Ważną zasadą jest tutaj również nie jedzenie porcji owoców większej niż 1 raz dziennie. 

dieta płaski brzuch

Racjonalnie należy również spożywać orzechy i sery. Nie wolno się przejadać! Ale to chyba zrozumiałe. 

Osoby, które są zdrowe, aktywne i mają niewiele kilogramów do zrzucenia mogą do diety włączyć trochę węglowodanów w postaci: ziemniaków zwykłych bądź słodkich, ziarna bezglutenowe takie jak ryż, owies, rośliny strączkowe: soczewica, czarna fasola.

Co pijemy przy diecie Low Carb na płaski brzuch?
Woda (najbardziej wskazana)
kawa
herbata
napoje gazowane bez sztucznych substancji słodzących
Z umiarem - wino wytrawne bez dodatku cukru lub węglowodanów. Pamiętajmy, że alkohol spowalniać jednak postęp diety jeśli będziemy go pić w nadmiarze.

Przykładowe menu na płaski brzuch:
Zawiera mniej niż 50 gramów węglowodanów dziennie.
Śniadanie: omlet z warzywami, smażony na maśle lub oleju kokosowym.
Obiad: Ser z warzywami i sosem salsa. 
Kolacja: łosoś z masłem i warzywami.

Śniadanie: jajka, warzywa, smażone na maśle lub oleju kokosowym.
Obiad: Sałatka z krewetek i oliwą z oliwek.
Kolacja: Grillowany kurczak z warzywami.

Śniadanie: jajka na bekonie.
Obiad: sałatka z kurczaka i warzyw.
Kolacja: stek i warzywa.

odchudzanie

Śniadanie: omlet z warzywami.
Obiad: Pulpety z warzyw.
Kolacja: ser z warzywami.

Plus jeden owoc dziennie!

Przekąski nisko węglowodanowe
Zasadą jest, że zjadamy 3 posiłki dziennie. Jeżeli jesteśmy głodni to między możemy pokusić się o łatwe do przygotowania przekąski z niską zawartością węglowodanów. Przekąskami mogą być:

low carb

Jogurty pełnotłuste
Jajko na twardo lub dwa
Marchewka 
Garść orzechów
Trochę sera i mięsa
Jakiś owoc

A zatem…przedstawiłam po krótce zasady Low carb – diety nisko węglowodanowej. Dieta jak to dieta…ma być płaski brzuch i koniec kropka. Ale trzeba się stosować. Kwestia przyzwyczajenia i nabrania odpowiednich nawyków. Zatem do dzieła. Wciągamy brzuchy!


21:42:00

Czym zastąpić słodycze?

Czym zastąpić słodycze?

21:42:00

Czym zastąpić słodycze?

Nie wiem czy zauważyliście, ale im bliżej zimy, tym bardziej chce się jeść. No, przynajmniej u mnie tak jest! W zimie organizm staje się leniwy, często brakuje pobudzającego do życia słońca, a większość z nas najchętniej by tylko spała i jadła, nieprawdaż?! 

A BEBECH ROŚNIE! ;)

Co robicie jak chce wam się czegoś słodkiego? Obżeracie się potajemnie czekoladą? A może wręcz robicie to jawnie, mówiąc sobie: "Jedna cząsteczka nie zaszkodzi!"...? Ja stosowałam i jedną i drugą metodę i przyznam, że żadna z nich nie była dobra. Każda bowiem prędzej czy później prowadzi do otyłości. 

Dziś chciałam wam przedstawić moje pomysły na to czym można zastąpić niezdrowe słodycze: czekoladki, cukiereczki, lizaczki, ciasteczka...

Czym zastąpić słodycze? MOICH 10 POMYSŁÓW

1. Świeże owoce


Świeże owoce to bardzo dobra opcja, bo zawierają dużo błonnika, jednak to nie znaczy, że nie zawierają cukru! Zawierają i to niektóre nawet bardzo dużo! Owoce polecane są w zastępstwie słodyczy ze względu na to, że poprawiają perystaltykę jelit i ułatwiają trawienie. Codzienna porcja owoców to odmłodzenie skóry i zachowanie dobrego zdrowia na kilka lat :)

2. Świeżo wyciskane soki


Soki owocowe są nawet lepszą opcją niż owoce, bo nie obciążają tak żołądka. Owoce w postaci soków są lekkie i nie musimy się zbytnio wysilać, by je strawić.

3. Owoce suszone lub wędzone


Uwielbiam suszone owoce! Szybko likwidują uczucie głody, wystarczy kilka sztuk! Poza tym likwidują zaparcia, które tak często pojawiają się podczas odchudzania. Uważajcie tylko na skład! Niestety wiele suszonych owoców zawiera siarczany, które nie są raczej źródłem zdrowia! ;)

4. Sorbety owocowe


Sorbety owocowe uwielbiam! Można z nich zrobić fajną przekąskę lub zamrozić, wtedy będą najzdrowszymi lodami na świecie! Twój żołądek na pewno pokocha tą przekąskę, bo jest naprawdę lekkostrawna :)

5. Galaretka


Galaretka nie jest bez kalorii, ale i tak wolę pokroić jabłko i zalać galaretką pucharek niż wsuwać jakieś inne słodycze. Poza tym jedzenie galaretki wpływa pozytywnie na produkcję kolagenu, który jest niezbędny do prawidłowej budowy skóry. Jedz galaretkę, a będziesz miała z głowy - zmarszczki, cellulit i rozstępy! ;)

6. Orzechy


Ja wiem, że orzechy są w sumie dość kaloryczne, ale przy tym niezwykle zdrowe! Zawierają ogromne pokłady witaminy E, niacyny, tiaminy oraz selenu. Poza tym nie da się zjeść ich dużo. Jedna garść wystarczy, by zaspokoić pragnienie przekąski! ;)

7. Ziarka, pestki


Ziarnka dyni czy słonecznika to świetna przekąska, którą bez problemu możemy jeść oglądając film. Jak wiadomo oglądanie filmu sprawia, że tracimy kontrolę nad tym co robimy, a jedzenie pestek, nawet w dużych ilościach jedynie poprawi nam skórę i perystaltykę jelit. W nasionach roślin znajdziemy bogactwo witamin i minerałów.

8. Słodkie warzywa np. marchewka


Uwielbiam młodą marchewkę! Czy wiesz, że marchewka ma tylko 27 kcal/100 g?! Jest słodziutka i zdrowa, a ponadto: poprawia kondycję skóry, wyrównuje jej koloryt i jest cennym źródłem błonnika pokarmowego.

9. Lody


Lody - TAK! Ale tylko z dużym dodatkiem owoców! Mówi się, że lody mają mało kalorii... hmm... owszem, jeśli mówimy o lodach wodnych :) Ja własnie takie polecam - są najpyszniejsze! :D

10. ....? 

A jakie przekąski Ty wcinasz zamiast słodyczy? :)

17:29:00

Zdrowe odżywianie – licz kalorie!

Zdrowe odżywianie – licz kalorie!

17:29:00

Zdrowe odżywianie – licz kalorie!

Sposób na brzuch zajmie się dzisiaj tematyką kalorii. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie? Ile spalamy uprawiając wszelkiego rodzaju sporty? Ot, zadanie ambitne, ale, że ambitna jestem więc się podejmuję. Mam nadzieję, że nie spalę…tematu oczywiście! Kalorie to nic innego jak miara ilości energii w pożywieniu. Gdy znamy tematykę ile kalorii znajduje się w naszej żywności mamy niejako w swym ręku klucz do zdrowej wagi.

kaloria, dieta, zdrowe odżywianie

Kalorie – ile dziennie zużywam…
Jedna rzecz jest tutaj niezmiernie ważna. To ile kalorii potrzebujemy spożyć każdego dnia zależy od tego ile kalorii zużywamy. Nie prawdą jest, że kobiety potrzebują dziennie tyle, a mężczyźni tyle….bo to wszystko zależy od pracy jaką wykonujemy, czy uprawiamy sporty, od masy i wielkości ciała itd.

Ale zacznijmy może najpierw tak…Wykorzystanie kalorii w organizmie człowieka przedstawia się w sposób następujący:

60 – 70% zapotrzebowania kalorycznego wykorzystywane jest na procesy metaboliczne w organizmie czyli pracę organów wewnętrznych
20 – 40% wykorzystywanych jest na skutek wysiłku fizycznego: praca fizyczna, sport, ruch
10% to utrzymanie stałej temperatury ciała

Dodatkowo zapotrzebowanie energetyczne zależy rodzaju pracy jaką wykonujemy. Czy będzie to praca fizyczna czy umysłowa, od rodzaju uprawianego sportu, od tego czy w danym okresie chorujemy czy nie, od stresu i wieku. Są to czynniki i fizyczne i psychiczne.  Wydatkowanie energetyczne jest bowiem różne w zależności od grup wiekowych, im człowiek starszy tym mniej kalorii potrzebuje. 

Kalorie u kobiet
Kobieta wiek
Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy
Nieduża aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy
Wysiłek fizyczny, praca fizyczna
Duży wysiłek fizyczny
20-40 lat
1.900 kcal

2.200 kcal
2.400 kcal
2.600 kcal
41-60 lat
1.800 kcal
2.000 kcal
2.300 kcal
2.400 kcal

Kalorie u mężczyzn
Mężczyzna wiek
Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb pracy
Nieduża aktywność fizyczna, siedzący tryb pracy
Wysiłek fizyczny, praca fizyczna
Duży wysiłek fizyczny
20-40 lat
2.400 kcal
2.700 kcal
3.080 kcal
3.400 kcal
41-60 lat
2.250 kcal
2.500 kcal
2.900 kcal
3.200 kcal

kalorie, dieta, brzuch

Zdrowe odżywianie – jak dysponować kaloriami?
Najważniejszym elementem przy utrzymaniu prawidłowej masy ciała jest zależność, że energia spożyta w postaci kalorii musi odpowiadać naszemu dziennemu zużyciu energii przez organizm oraz aktywność fizyczną. Czyli bilans musi wyjść na zero. Wszystko musi zostać zrównoważone. Gdy energii do ciała dostarczamy więcej niż zużyjemy wówczas następuje przyrost masy ciała. Ów nadmiar energii jest magazynowany w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. I rosną nam wówczas boczki i brzuszek. Ważne jest zatem sprawdzanie zawartości kalorii w żywności aby móc utrzymać zdrową wagę ciała. Taka ilość kalorii jest w wielu produktach podawana na opakowaniu. Zawartość kalorii jest umieszczana w kcal lub kJ. Na opakowaniu kalorie określane są jako ilość zawarta w 100 g lub 100 ml produktu, który kupujemy. Na szczęście w Internecie można znaleźć wiele stron, na których mamy do dyspozycji tak zwany licznik kalorii online. Oto jeden z nich:


A teraz trochę o wysiłku fizycznym, czyli ile kalorii możemy stracić uprawiając sport? Kalorie w sporcie…

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.
Wysiłek fizyczny (1 godzina)
kcal
Aerobik
550 kcal
Aqua aerobik
580 kcal
Badminton
400 kcal
Bieg (km przez 3,40 min)
1200 kcal
Bieg (km przez 5 min)
1000 kcal
Callanetics
300 kcal
Ćwiczenia na siłowni
400 kcal
Czytanie
25 kcal
Czytanie głośne
150 kcal
Frisbee
210 kcal
Golf
250 kcal
Gotowanie
105 kcal
Gra na pianinie 15 min.
120 kcal
Gra w kręgle
300 kcal
Gra w piłkę nożną
650 kcal
Hatha-yoga
288 kcal
Intensywna gimnastyka
300 kcal
Jazda konna
650 kcal
Jazda na deskorolce
371 kcal
Jazda na nartach biegowych
574 kcal
Jazda na nartach wodnych
441 kcal
Jazda na nartach zjazdowych
511 kcal
Jazda na rolkach
400 kcal
Jazda na rowerze (10 km/h)
300 kcal
Jazda na rowerze (20 km/h)
600 kcal
Jogging
400 kcal
Kopanie, grabienie
500 kcal
Koszykówka
550 kcal
Lekka gimnastyka
210 kcal
Lekka praca biurowa
140 kcal
Leżenie, odpoczynek
77 kcal
Łowienie ryb
260 kcal
Malowanie mieszkania
400 kcal
Marszobieg
500 kcal
Mycie okien
240 kcal
Mycie podłogi
250 kcal
Całowanie
150 kcal
Odkurzanie
150 kcal
Oglądanie TV
25 kcal
Piłowanie drewna
450 kcal
Ping-pong
280 kcal
Pisanie długopisem
90 kcal
Pisanie na maszynie
80 kcal
Pływanie
400 kcal
Poprawianie makijażu (5 min)
30 kcal
Praca b. ciężka, np. kopanie
700 kcal
Praca ekspedientki
280 kcal
Praca kamieniarska
400 kcal
Praca w ogródku
250 kcal
Pranie ręczne
150 kcal
Prasowanie
144 kcal
Prowadzenie auta
126 kcal
Robienie na drutach
55 kcal
Robienie zakupów
300 kcal
Roboty ciesielskie, prace metalurgiczne, malowanie przemysłowe
240 kcal
Schodzenie ze schodów
364 kcal
Ścieranie kurzy
240 kcal
Seks
200 kcal
Siatkówka
450 kcal
Siatkówka plażowa
588 kcal
Skakanie na skakance
574 kcal
Siedzenie spokojne
50 kcal
Słanie łóżek
200 kcal
Spacer spokojny
100 kcal
Spacer umiarkowanie szybki
120 kcal
Spanie
62 kcal
Śpiewanie
122 kcal
Sprzątanie łazienki
240 kcal
Sprzątanie pokoju
180 kcal
Squash
497 kcal
Stanie na baczność
115 kcal
Stanie swobodne
100 kcal
Stretching
287 kcal
Szorowanie podłóg
426 kcal
Szybki marsz 6 km/h
150 kcal
Szycie na maszynie
135 kcal
Szycie ręczne
111 kcal
Taniec
500 kcal
Tenis
450 kcal
Trzepanie dywanów
260 kcal
Ubieranie się i rozbieranie
118 kcal
Układanie dokumentów
200 kcal
Wchodzenie na schody
1100 kcal
Wędkowanie
300 kcal
Wiosłowanie
500 kcal
Wiosłowanie na kajaku
450 kcal
Zamiatanie podłogi
100 kcal
Zmywanie
75 kcal
Zmywanie naczyń
144 kcal


Zatem liczmy kalorie produktów do swojego dziennego zapotrzebowania, a wtedy na pewno nie będziemy mieć problemów z naszą wagą…no i z brzuszkiem i boczkami…
Copyright © Sposób na Brzuch , Blogger