5 złotych zasad zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - tak twierdzą dietetycy. Mają rację! Zaraz po przebudzeniu organizm potrzebuje energii, jeśli jej nie dostarczymy będzie to miało zły wpływ na cały dzień. Osoby które omijają śniadanie są mniej wydajne w pracy, mają problemy z koncentracją, w ciągu dnia jedzą więcej, a co za tym idzie szybciej przybierają na wadze. Zatem nie warto się głodzić rano, jeśli chcesz schudnąć. Lepiej zjeść obfite śniadanie, a zrezygnować z kolacji. 


Dzisiaj podam wam 5 zasad zdrowego śniadania. Dowiecie się jak jeść i co jeść, by nie być głodnym, a jednocześnie schudnąć. Wiecie, że jeśli wasze śniadania będą prawidłowo zbilansowane, to sprawy że zgubicie kilogramy bez diety?! No właśnie! Zmień swoje nawyki żywieniowe, a gwarantuję zgubienie kilku zbędnych kilogramów w niedługim czasie.

5 złotych zasad zdrowego śniadania

1. Jedz godzinę po przebudzaniu
Dlaczego to takie ważne? Badania dowodzą, że aby utrzymać prawidłowy dobowy rytm twojego metabolizmu musisz jeść nie wcześniej niż godzinę po tym jak się obudzisz. Twój organizm podczas snu znajduje się przez kilka godzin w spoczynku. Daj mu się rozkręcić zanim zmusisz go do trawienia, a więc czegoś energochłonnego. Jeśli będziesz się trzymać tej zasady, twoje śniadanie wystarczy ci na długo i nie będziesz dokonywać złych wyborów podczas pozostałej części dnia.

2. Minimum 8 gramów błonnika
O cho chodzi z tymi gramami? Jeśli twoje śniadanie będzie zwykłym wypełniaczem, szybko zostanie strawione i za godzinę znów będziesz głodna. Lepiej jeść minimum 8 gram błonnika, w takim wypadku masz pewność, że do lunchu nie będziesz głodna. A jeśli nie będziesz głodna, nie będziesz podjadać. Podjadanie, wiadomo czym się kończy. Błonnik trawi się powoli i stopniowo uwalnia energię, dzięki temu pozostajemy dłużej syci.

3. Więcej białka, mniej cukru
Co jadasz na śniadanie? Kawusia i pączuś? W takim razie nie dziw się, że nie możesz schudnąć! Śniadania wysokocukrowe zawierają dużo kalorii i mało energii, a więc po godzinie znów jesteś głodna i wszystko co zjadłaś poszło w tyłek! To już lepiej zjedz jajko, albo jogurt.

4. Najlepiej 350 kalorii
Zdrowa dieta i odżywianie będą wiecznie na widelcu. Naukowcy wciąż badają wpływ pożywienia na organizm ludzki. Otyłość to choroba cywilizacyjna, więc nic dziwnego, że tak ciągle dąży się do poznania jej przyczyn. Z raportów dietetyków wynika, że najlepiej by na śniadanie spożywać posiłek o wartości 350 kalorii. Dlaczego? W jaki sposób zostało to wyliczone? Tego nie wiem, ale wierzę, że raporty dietetyczne nie kłamią!

5. Jedz w spokoju
Postaraj się by pierwszy posiłek w ciągu dnia był skonsumowany powoli i w spokoju. Jest wiele badań, które potwierdzają to, że jeśli zjesz prawidłowo zbilansowane śniadanie będziesz spożywać mniej kalorycznych posiłków w ciągu dnia, a to z kolej sprawi, że schudniesz.

A wy co jecie na śniadanie?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka