Miód


Miód odchudza!
Miód na płaski brzuch?! 

Szaleństwo!? Jak to możliwe? Przecież to jeden z najbardziej kalorycznych produktów jakie znam! Jak przeczytałam o tym to myślałam, że ktoś zwariował. Zatem szperałam więcej i więcej i oto co się dowiedziałam…

płaski brzuch sposoby

Jaki wpływ na apetyt oraz poziom cukru we krwi posiada miód? Do eksperymentu wzięto grupę kobiet o prawidłowym BMI. Niektóre z nich spożywały śniadanie, gdzie do słodzenia używano miodu, a pozostałe śniadanie gdzie jako substancję słodzącą używano cukru. Kaloryczność obydwu posiłków wynosiła 450 kcal. Po spożyciu posiłków zmierzono poziom greliny, czyli hormonu apetytu. Im wyższy jego poziom tym apetyt jest większy. Osoby spożywające miód miały niższy poziom greliny. Stwierdzono także, że miód hamuje uczucie głodu. I stąd ów wniosek. Bo spożywanie miodu sprawia, że posiłek jest bardziej sycący i starcza nam na dłużej, przez ci ilość spożywanych porcji jest mniejsza.  Dodatkowo miód jest niezwykle zdrowy. Zatem same plusy!

Miód – cud na brzuch…
Wyniki wynikami, ale…namiar też jest niewskazany. Łyżeczka miodu zawiera bowiem 21 kcal. Spożywane kalorie produktów słodzących nie powinny przekraczać 100 kcal w przypadku kobiet i 150 kcal w przypadku mężczyzn. Oczywiście warto sięgać po miód zamiast cukru. Ale warto również przeliczać na ile możemy sobie pozwolić. 

A teraz kilka zalet miodu

Miód zawiera:
węglowodany,
kwasy, 
białko, 
enzymy, 
substancje bakteriobójcze, 
aminokwasy,
witaminy z grupy B, A, C i K, 
makro- i mikroelementy: żelazo, magnez, mangan, kobalt i potas. 

Miód w swoim składzie zawiera inhibinę, która przeciwdziała rozwojowi bakterii i je zabija. Miód blokuje gromadzenie ołowiu we krwi.

Sposób na płaski brzuch i miód w roli głównej

Rano dobrze jest przyrządzić sobie taki oto napój: szklanka wody lub herbaty posłodzona łyżeczką miodku z dodatkiem kilku kropel cytryny. Taki napój oprócz tego, że przyśpieszy naszą przemianę materii to jeszcze dodatkowo działa zbawiennie na cellulit, który staję się mniej widoczny. Spożywanie miodu przyśpiesza okres odchudzania i niweluje efekt jo-jo. 

dieta odchudzanie

To rano. A co wieczorem? Zatem wieczorem również możemy zażyć łyżkę miodu lub ciepły napój z jego dodatkiem co zapewni nam nie dość, że zdrowy i spokojny sen to jeszcze pozwoli nam schudnąć. Miód przyśpiesza bowiem metabolizm oraz zwiększa produkcję hormonu łagodzenia stresów.

Ja wypróbuję bo chcę mieć płaski brzuch, a jak się coś chce to warto próbować, aż do skutku. Zatem miód zakupiony i do dzieła dziewczyny. Efektami oczywiście się podzielę już wkrótce. Daję sobie miesiąc. Śledźcie uważnie blog, bo już wkrótce moje spostrzeżenia poparte fotkami!

Mam nadzieję wyglądać tak:

miód i jego właściwości
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka