E (witamina)
Witamina E inaczej tokoferol. Jest to jedna z tych witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Posiada ona wiele cennych właściwości, przywraca młodość naszej skórze, rozświetla ją, sprawia, że czujemy się młodsi. Nasze ciało również na tym korzysta, ponieważ gładka, jędrna skóra, to brak cellulitu, rozstępów i mniej tłuszczu w miejscach, gdzie nie chcemy go mieć.

Witamina E jest tania, zwłaszcza, jeśli stosuje się ją profilaktycznie. Jest to bowiem doskonały obrońca przed starzeniem się skóry, walczy z wolnymi rodnikami i skutecznie przeciwdziała chorobie Alzheimera. Najwięcej witaminy E znajduje się w kiełkach pszenicy, równie dużo zawiera jej zielona sałata.
Jak pokazały przeprowadzone badania, dieta współczesnego człowieka nie dostarcza odpowiedniej dawki witaminy E, a co za tym idzie – starzejemy się szybciej, nasza skóra traci elastyczność i pojawia się cellulit, zwłaszcza w okolicach bioder i ud.

Działanie witaminy E w naszych organizmach jest już dobrze znane. Dzięki licznym badaniom wiemy już, że łączy się ona z tlenem, dzięki czemu zapobiega powstawaniu wolnych rodników tak niekorzystnie działających na nasz organizm. W żywności stosuje się ją jako naturalny konserwant, który zapobiega jełczeniu tłuszczów. Na skutek przemiany materii w naszych organizmach powstaje całe mnóstwo wolnych rodników, dlatego tak ważne jest, aby dostarczać każdego dnia odpowiednio dużo witaminy E. Dzięki temu zniwelowane do minimum zostaną bóle głowy, często przewlekłe, prowadzące do uszkodzenia komórek mózgu, szybszego starzenia się oraz wielu chorób o podłożu psychicznym, pękania krwinek czerwonych, większej podatności na alergie, choroby reumatyczne, zapalenia stawów, a także powstawania mutacji prowadzących do rozwijania się nowotworów, rozwoju chorób serca i miażdżycy, niepłodności u mężczyzn, a poronienia u kobiet, infekcji skóry, dystrofii mięśni czy stwardnienia rozsianego.

Amerykanie już zdążyli docenić witaminę E i jej pozytywny wpływ na ludzki organizm. Uważają oni, że dodaje ona sex-appealu, jest również składnikiem wielu diet odchudzających i oczyszczających. Pozytywnie ona działa również na pracę mięśni, w tym również mięśnia sercowego. Poprawia oddychanie komórek i odmładza je, dzięki czemu mięśnie pracują lepiej i mają większą wydolność.

Na koniec jeszcze mała podpowiedź! Jeśli już kupujecie kremy balsamy czy inne kosmetyki wyszczuplające zwracające uwagę czy jest w nich witamina E. Dlaczego to takie ważne? A niby jak chcecie poprawić wygląd skóry, zredukować cellulit czy rozstępy bez najważniejszego czynnika wpływającego na elastyczność, jędrność i gładkość? :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka