Jogurt


Jogurt na płaski brzuch - ale jaki?

Jogurt to produkt, który niejednokrotnie stosujemy przy odchudzaniu się. I słusznie. Bo jogurt jest to produkt jak najbardziej odpowiedni w walce ze zbędnym tłuszczykiem, w walce o płaski brzuch. Ale…No właśnie ale jaki? Każdy? Oczywiście, że nie! I o tym kochani będzie dzisiaj mowa. Jaki jogurt wybrać, by pomógł nam w walce ze zbędnymi kilogramami, a nie dodatkowo nam ich przysporzył. Na co zwracać uwagę przede wszystkim? No tych pytań jest naprawdę wiele. Czas więc zacząć.

dieta, jogurt, odchudzanie

Jogurt jedzony zamiast kolacji przez 4 dni podobno pozwoli nam schudnąć! Mam propozycję. Sprawdźmy to i po czterech dniach skonsultujemy swoje wyniki. Zgoda?

Tylko uprzednio dowiedzmy się jaki jogurt należy wybrać z półki sklepowej, by nie było wpadki.

Co to jest jogurt?
Jogurt to produkt uzyskany w wyniku fermentacji mleka krowiego lub koziego. Może to być też mleko pochodzenia roślinnego takie jak sojowe, migdałowe czy kokosowe. Jogurt jest dobrym produktem w procesie odchudzania ponieważ jest bogaty w białko i wapń. Zawiera również ryboflawinę i witaminy B6 i B12. Jogurty, które zawierają w swym składzie żywe kultury bakterii chronią nasz brzuch przed zaparciami, biegunkami, a wiemy, że podczas stosowania diet takie przypadłości mogą nam się zdarzyć. Jogurt chroni również nasze jelita. Jednak wybierając jogurt, spośród całej masy produktów dostępnych w sklepach, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad. I oto one.

odchudzanie, płaski brzuch, dieta, jogurt
Jogurt do brzuszka i nie będziesz jak gruszka!
Oto kilka przykazań podczas wybierania jogurtu:
- Czytamy etykiety (nie zawsze fit znaczy fit, a light – light). W drodze wyjaśnienia powiem, że bardzo często jogurty 0% mają w sobie cukier. I co to jest wtedy za fit? Pytam się? Nie dajcie się skusić ładnemu „zeru” na opakowaniu.
- Oczywiście nie wybieramy jogurtów owocowych, słodzonych zazwyczaj sztucznymi słodzikami lub cukrem.
-  Sprawdzamy, czy jogurt zawiera bakterie i w jakich proporcjach.
- Przy diecie najlepiej jest wybierać również jogurty bogate w witaminę D.
- Najlepszy w odchudzaniu i na płaski brzuch jest jogurt grecki. Wyjaśniam dlaczego. W jogurtach typu greckiego zawartość białka jest dwa razy większa niż w innych jogurtach. Wiemy już przecież, że białko w naszym brzuchu jest długo trawione więc i sytość jest większa i na dłużej nam starcza. A więc i brzuch zadowolony i żołądek.  
Jak już mamy porządny jogurt to śmiało możemy go jeść na śniadanie, jako przekąskę w ciągu dnia no i na kolację. A propos kolacji. Umawialiśmy się na teścik. A jeżeli chcecie mieć jogurt z pewnego źródła możecie go sobie zrobić sami.

Przepis na domowy jogurt naturalny na płaski brzuch
Do przygotowania jogurtu w domu potrzebujemy małego opakowania dobrego jogurtu ze sklepu ( w celu pomnożenia) …i

odchudzanie, płaski brzuch, dieta, jogurt

Mleko, na małym ogniu, podgrzewamy do temperatury 50-55 stopni. Potem należy je schłodzić do temperatury 45 stopni. Używamy termometru kuchennego. No innego sposobu nie ma. Zdejmujemy mleko z ognia. Przelewamy kilka łyżek ciepłego mleka do jogurtu i mieszamy. Mieszaninę wlewamy do reszty mleka i znowu całość mieszamy. Następnie przelewamy wszystko do naczynia, zamykamy i odstawiamy w ciepłe miejsce na noc. Bakterie namnażają się około 7 godzin. Jednak im dłużej jogurt „robi się” tym jest lepszy i gęstszy. Jogurt powinien leżakować w temperaturze około 38 stopni. Tak przygotowany jogurt można przechowywać w lodówce w zamkniętych pojemnikach do dwóch tygodni.

I teraz kiedy mamy już dużo jogurtu zakupionego w sklepie lub zrobionego własnoręcznie sprawdzamy na swoich brzuchach efektywność. Zamiast kolacji – jogurt. Czas trwania eksperymentu 4 dni. Rezultaty i spostrzeżenia opisujemy w komentarzach pod postem.

No to lecę robić jogurt.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka