FasolaFasola to kolejne warzywo, które spożywane przez nas regularnie przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej, a zatem także do wyszczuplenia naszego brzucha. Już niejednokrotnie dowiedziono naukowo, że rośliny strączkowe, a zwłaszcza fasola korzystnie wpływają na naszą wagę. To właśnie dzięki niej Twoja waga będzie spadać, a i obwód talii będzie się zmniejszał.


Fasola jest niezwykle wartościowym warzywem strączkowym, w którym znajdziemy:

- niewielkie ilości tłuszczu
- nie ma w ogóle cholesterolu
- dużo błonnika i wysokiej jakości białka roślinne, które są znacznie lepiej przyswajane przez nasz organizm, niż białko zwierzęce, a dieta bogata w błonnik usprawnia trawienie, oczyszcza organizm, a także pozwala utrzymać prawidłową wagę ciała
- dzięki fasoli obniżymy ryzyko wystąpienia u nas chorób serca oraz niektórych nowotworów
- jest to bogactwo witamin i składników mineralnych takich, jak: sód, potas, wapń, magnez, żelazo, mangan, miedź, cynk, chlor, jod, fosfor, fluor, karoteny, kwas pantotenowy, szczawiowy, nikotynowy i cytrynowy, witamina E, K, C, B1, B2, B6, dzięki czemu fasola wzmacnia naturalną odporność naszego organizmu, poprawia kondycję włosów oraz korzystnie wpływa na skórę
- fasola utrzymuje prawidłowy poziom glukozy we krwi
- fasola obniża poziom cholesterolu LDL we krwi
- fasola korzystnie wpływa na nerki, poprawia pracę jelit oraz pozytywnie działa na żeńskie organy rozrodcze
- nie zawiera kwasów nasyconych, które są szkodliwe.

Fasola doskonale uzupełnia naszą codzienna dietę w niezbędne białko, ponieważ zawiera go aż 20%.
Fasola zalecana jest przy takich schorzeniach, jak cukrzyca czy choroby serca. Zawiera ona bowiem węglowodany złożone i błonnik pokarmowy, które sprawiają, że ma ona niski indeks glikemiczny oraz nie powoduje gwałtownego wzrostu poziomu glukozy we krwi po jej zjedzeniu.
Jeśli będziemy zjadać fasolę regularnie i na stałe zagości ona w naszej codziennej diecie, to możemy być pewni, że wówczas o blisko 25% zostanie obniżony poziom cholesterolu w naszej krwi. Dzięki temu będziemy mieli doskonałą profilaktykę chorób serca i naczyniowych dzięki tej właśnie zdrowej fasoli. Nie można także zapominać o redukcji tkanki tłuszczowej, bo chyba najbardziej nam na tym zależy prawda?
Fasola zawiera również flawonoidy, dzięki którym zmniejszysz ryzyko wystąpienia nowotworów z obrębu układu pokarmowego. Flawonoidy są bowiem naturalnymi przeciwutleniaczami, które chronią komórki naszego organizmu przed możliwymi mutacjami.
Fasola jest również polecana na wzmożony wysiłek umysłowy – podczas nauki czy też pracy. Znajduje się w niej dużo kwasu foliowego oraz magnezu, które to pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu.
Najważniejsze jest jednak to, że fasola zawiera fasolaminę – związek, który sprawia, że zahamowane zostaje przyswajanie skrobi z pożywienia. Wówczas nie jest ona ani rozkładana do cukrów prostych, ani też trawiona. Dzięki fasolaminie wydalamy ją z kałem, a w ten sposób nasz organizm otrzymuje mniej energii. Stąd właśnie zaleca się fasolę w dietach odchudzających, a jeśli walczysz o płaski brzuch, to jest produkt, którego nie powinno zabraknąć w Twoim codziennym jadłospisie.


Fasolę najlepiej jest pozostawić namoczona na całą noc, dzięki czemu będzie ona przede wszystkim smaczniejsza. Aby nie miała twardej skórki, solić ją należy pod koniec gotowania.

3 komentarze :

 1. Cholesterol zawierają jedynie produkty pochodzenia zwierzęcego, dlatego pisanie o tym, że fasola go nie zawiera jest truizmem. Podobnie pisanie o tym, że fasola ma niski indeks glikemiczny i nie powoduje gwałtownego podwyższenia poziomu cukru we krwi - powtórzenie teog samego.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i...?
  Co w związku z tym?
  Ja nie wiedziałam, że fasola nie ma cholesterolu. A Ty jak jesteś taki mądry to po co czytasz blogi jak wszystko już wiesz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że autorowi chodziło o to, że fasola jest bardzo wartościowa, tak bardzo, że nawet cholesterolu nie ma! ;)
  Pozdro!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka