ABSKażda z nas chce mieć płaski brzuch, prawda? Wiadomo, że z samego niejedzenia, głodzenia się czy też stosowania drakońskich diet nic dobrego nie wynika. Dlatego trzeba sobie uzmysłowić, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które przyniesie oczekiwany rezultat na trwałe jest zestaw odpowiednich ćwiczeń na mięśnie brzucha oraz odpowiednia dieta. Ja wiem, że się nie chce ćwiczyć, że tego nie lubimy, że wszystko nas boli, a tak w ogóle to nie mamy na to czasu, ale trzeba się zmobilizować. Może warto sobie wyznaczyć cel i dążyć do niego małymi kroczkami, bo jak się rzucimy od razu na głęboką wodę, to możemy się tylko bardzo szybko zniechęcić.
Wiele jest ćwiczeń na mięśnie brzucha, bo przecież tylko takie mogą nam ten brzuch wyszczuplić. Jednakże nie wszystkie one są tak samo skuteczne. Jeśli zatem już mamy ćwiczyć, to wybierzmy taki zestaw ćwiczeń, które są dedykowane właśnie tej części naszego ciała. Dzięki temu szybko zauważymy ich rezultat, a tym samym będziemy mieć większą motywację do dalszej pracy nad własnym brzuchem.

Nie od dziś wiadomo, że popularne brzuszki, które wykonujemy już na lekcjach w-fu w szkole podstawowej, są najskuteczniejsze na mięśnie naszego brzucha. Jednakże powinny one być odpowiednio wykonywane. Dlatego powstał program ćwiczeń ABS 8 minut. Jak sama nazwa wskazuje są to ćwiczenia, dzięki którym wyszczuplimy nasz brzuch poświęcając im zaledwie 8 minut dziennie. Jest to również program dla tych, którzy naprawdę nie mają dużo czasu na ćwiczenia, a jednocześnie nie chcą rezygnować z płaskiego brzucha. Te 8 minut ćwiczeń jest bardzo wyczerpujących, ale to właśnie o to chodzi, żeby te kilka minut było na tyle intensywnych, żeby przynieść oczekiwane rezultaty.

ABS 8 minut uruchamia wszystkie mięśnie naszego brzucha: górne, dolne, skośne, poprzeczne, a nawet te z dolnego odcinka pleców. W ten sposób pracujemy nad nimi wszystkimi jednocześnie i tym samym przyspieszamy wyszczuplanie brzucha. Ważne jednak jest, aby trzymać się pewnych zasad, które gwarantują sukces całego ćwiczenia. Pierwszą z nich jest to, że powtórzenia powinny trwać 4-6 sekund. Jeśli będziemy ćwiczyć wolniej, wówczas dłużej będziemy osiągać cel, a więc płaski brzuch. Pamiętaj także o tym, że cały trening trwa jedynie 8 minut i nie powinno się robić żadnej przerwy pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami.

Ćwiczenia

Brzuszki: Połóż się na plecach, ugnij kolana, a ręce połóż na głowie. Odrywając od podłogi jedynie górną część pleców wykonaj wydech powietrza. W takiej pozycji wytrzymaj 6 sekund, by czuć, jak napinają się mięśnie brzucha. Następnie wróć do pozycji wyjściowej leżenia na plecach. Ćwiczenie to powtórz 20 razy.

Kolana do klatki piersiowej: Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, a stopy niech płasko przylegają do podłogi. Ręce wyciągnij wzdłuż ciała i teraz przybliżaj kolana do klatki piersiowej nie zmieniając kąta ich zgięcia, a później układaj je w pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Skręty tułowia z piłką: Uklęknij na podłodze i usiądź na piętach trzymając piłkę przed sobą. Teraz wykonaj skręt w lewą stronę tak, aby piłkę położyć za swoimi plecami. Następnie wykonaj skręt w prawą stronę tak, aby zabrać piłkę zza pleców. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Rowerek: Połóż się na plecach i unieś kolana do góry. Zegnij je pod kątem 90 stopni, ręce ułóż na głowie. Wyobraź sobie, że jedziesz na rowerze i pedałuj równomiernie przez 1 minutę.

Brzuszki ze skrętem: Połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach. Prawą piętę połóż na lewym kolanie i staraj się lewym łokciem dotknąć prawego kolana. Wykonaj to ćwiczenie 10 razy, następnie zmień nogę i kierunek skrętu i również wykonaj 10 powtórzeń.

Świeca: Połóż się na plecach, a ręce wyciągnij wzdłuż tułowia. Podnieś nogi ku górze i trzymaj je z wyprostowanymi kolanami. Podnieś biodra w górę bez użycia rąk. Wytrzymaj 6 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka