Hantle


Znacie Hantle? Pewnie, że znacie. Hantle większości kojarzą się zapewne z pakowaniem, przyrostem masy mięśniowej, ramionami, barkami, ewentualnie biustem itd. A hantle są doskonałe również w ćwiczeniach na brzuch. Zaskoczenie? Otóż utarło się przekonanie, że jak brzuch to tylko brzuszki. A to nie prawda. Jest wiele doskonałych ćwiczeń na tę partię ciała. Aby zatem cieszyć się płaskim, wyrzeźbionym brzuchem, konieczne jest zaangażowanie więcej mięśni korpusu. Musimy ćwiczyć zarówno mięśnie proste, skośne i poprzeczne brzucha oraz dolne partie pleców. Przedstawiam poniżej listę ćwiczeń z wykorzystaniem hantli, które pomogą nam uzyskać wcięcie w talii i płaski brzuch.


Top 10 – róbcie, róbcie!

Kochani wygrzebałam taką oto listę ćwiczeń dla aktywnych i pragnących zgubić brzuszek. Praca co prawda w pocie czoła, ale chyba warto!  Oto zestaw 10 ćwiczeń, wykonywanych najlepiej codziennie seriami, które można stopniowo zwiększać.

1.      Pompki z hantlami
Hantle są rozstawione na szerokości barków na podłodze.  Opieramy na nich dłonie i przyjmujemy pozycję do pompki. Następnie uginamy ręce w łokciach i wykonujemy pompkę, prostujemy ręce i gdy będą już wyprostowane, unosimy hantlę do boku klatki piersiowej. To samo robimy z drugą hantlą.
 2. Przysiady z hantlami
  Stajemy prosto, hantle trzymamy w rękach wyprostowanych po bokach tułowia. Dociskamy łokcie do korpusu i unosimy ciężarki zginając ręce w łokciach blisko barków, na ile to możliwe. Następnie wykonujemy przysiad. Następnie wstajemy i unosimy ręce z hantlami nad głowę.

  3.      Zakroki skrzyżne
  Stajemy prosto, hantle trzymamy wyprostowane wzdłuż tułowia. I na ugiętych nogach krzyżujemy je starając się by kolano nogi z tyłu znajdowało się jak najbliżej podłoża. Zatrzymujemy na chwilę ruch, po czym wracamy do pozycji wyjściowej do startu i robimy zakrok drugą nogą.

  4.      Wiosłowanie taśmą
  Stajemy na taśmie jedną nogą łapiemy ją rękami i przyciągamy do bioder. Jednocześnie wypychamy biodra w tył. Ćwiczenie wykonujemy na ugiętych kolanach w pozycji pochylonej do przodu. Zatrzymujemy na chwilę ruch, po czym wracamy do pozycji startowej.

  5.      Krokodyle z hantlami
  Stajemy w rozkroku. Hantle trzymamy w wyprostowanych rękach. Robimy przysiad, tak aby uda były równoległe do podłoża. Następnie kładziemy hantle na podłodze i wyrzucamy nogi w tył, tak aby przyjąć pozycję do pompki. Następnie znowu skokiem przyciągamy kolana do klatki piersiowej i wstając z podłogi wykonujemy wyskok pionowo w górę. 

  6.      Wykroki z hantlami
  Bierzemy w dłonie ciężarki, stajemy jedną nogą wysuniętą do przodu i wyciskamy hantle nad głowę napinając mięśnie brzucha, obniżamy pozycję, uginając oba kolana w ten sposób, by z przodu było zgięte pod kątem 90 stopni, a z tyłu dotykało ziemi. Powtarzamy ćwiczenie kilka razy, a następnie robimy to z drugą nogą.

  7.      Wykroki
  Przyjmujemy pozycję jak do pompek. Następnie dostawiamy lewą nogę do lewej dłoni. Prostujemy i powtarzamy to samo z drugą nogą. 

  8.      Boczne wejścia na podest
  Bierzemy hantle i stajemy bokiem do stepu lub innego podwyższenia. Stawiamy nogę na stepie tę która znajduje się dalej od stepu. Przenosimy ciężar ciała i unosimy drugą nogę stawiając ją na stepie. Wracamy do pozycji wyjściowej. To samo robimy po drugiej stronie stepu.

  9.      Siad
  Stajemy na odległość 60 cm od ściany w lekkim rozkroku, przechylamy się w tył i opieramy plecami o ścianę. Następnie przesuwamy się w dół ściany, robiąc przysiad. Utrzymujemy tę pozycję przez 50-60 sekund i wracamy do pozycji wyjściowej.

  10.  Biodra w górę ze sztangą
  Siedzimy na ziemi i opieramy się plecami o bok ławki, ustawiamy sztangę nad biodrami. Ramiona rozkładamy szeroko opierając je na ławce. Powoli unosimy biodra, tak aby ciało znalazło się w linii prostej od barków po kolana. Utrzymujemy napiętą pozycję kilka sekund i wracamy do pozycji startowej.

  Dlaczego hantle? Czyli zalety ćwiczeń!


  Ćwiczenia z hantlami mają bardzo wiele zalet dla każdego. Dlatego dobrze jest włączać je do ćwiczeń. Lista zalet ćwiczeń z nimi jest długa i bardzo zachęcająca. Po pierwsze wzmacniają one mięśnie i kształtują szczupłą sylwetkę. Dzięki temu, że nasze mięśnie są bardziej wytrzymałe, trudniej nam o kontuzję. Ponad to ćwiczenia z ciężarkami wzmacniają kości. Wiecie co to jest osteoporoza? Lepiej na to paskudztwo nie zachorować, bo będzie krucho! Poza tym, to udowodnione, regularne ćwiczenia z hantlami plus zdrowa, zbilansowana dieta pomagają ustabilizować ciśnienie krwi i poziom cukru.
  Dlatego właśnie hantle polecam łączyć z regularnymi ćwiczeniami na brzuch!

  Brak komentarzy:

  Publikowanie komentarza

  Dziękuję za komentarz :)

  Copyright © Sposób na Brzuch , Blogger