10 super zastosowań kolagenu na zdrowie i urodę!

Wiecie co to jest kolagen? Ja ostatnio się dowiedziałam przy okazji pojawienia się na moich udach rozstępów, wrrr... Okazuje się, że kolagen jest bardzo ważny w budowie i ochronie naszej skóry. Dziś opowiem wam jak ważny jest kolagen i co się stanie gdy nam go zabraknie.

Co to jest kolagen?

Aby nie mędrkować i nie pisać rzeczy niewiarygodnych posłużę się definicją kolagenu pochodzącą z Wikipedii:

Kolagen – główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej. Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.
Jak widzicie kolagen jest produkowany w naszym organizmie i jest w nas wszechobecny. Czasami jednak zdarzają się ubytki kolagenu, nasz organizm przestaje go produkować. Wtedy właśnie pojawiają się problemy ze skórą, z oczami, ścięgnami.

Co zrobić, by nie dopuścić do ubytków kolagenu?


Po pierwsze - możemy stosować kolagen zewnętrznie, wmasowując go regularnie w skórę w postaci żeli, kremów...

Po drugie - możemy spożywać produkty bogate w kolagen, np. żelki, galaretę, galaretki, tłuste ryby, zupy kolagenowe

Gdzie jeszcze szukać kolagenu? Na co wpływa kolagen? Jakie są jago zastosowania? Na te pytania odpowiem w dalszej części artykułu :)

10 super zastosowań kolagenu na zdrowie i urodę


1. Kolagen znajduje się w maseczkach do twarzy i kremach, dzięki którym pozbędziesz się zmarszczek.

2. Czysty kolagen dodawany do kąpieli ochroni skórę przed rozstępami i cellulitem, odżywi ją i sprawi, że skóra zachowa dłużej młodość.

3. Dodawaj czysty kolagen do maseczek do włosów robionych domowymi sposobami albo nakładaj kolagen bezpośrednio na włosy, a pozbędziesz się problemów z rozdwojonymi końcówkami, włosy odzyskają blask i będą piękniej rosły.

4. Jeśli dodasz kolagen do szamponu do włosów uzyskasz bardzo podobny efekt, a poza tym włosy będą bardziej odżywione i przestana wypadać.


5. Kolagen można nakładać pod oczy, a pozbędziemy się zmarszczek i sińców.

6. Kolagen pomoże ci poprawić skórę wokół paznokci i odżywi same paznokcie.

7. Jeśli masz problem ze stawami, ścięgnami, kolanami, twoje problemy mogą być związane z ubytkami kolagenu. Zaaplikuj kolagen bezpośrednio na źródło bólu, a zobaczysz szybką poprawę.

8. Kolagen przyniesie ulgę twojej skórze po depilacji. Szczególnie tej w miejscach intymnych, gdy skóra jest mocno podrażniona.

9. Cellulit - odwieczna zmora kobiet. Można z nim walczyć długo, a i tak lubi powracać. Cellulitu nie pozbędziemy się tak łatwo i szybko jak nam się wydaje, ale zamiast olejków do masażu używaj kolagenu naturalnego, a będziesz miała większe szanse na wygraną!

10. Rozstępy - no własnie, to moja zmora. Okazuje się, że odchudzanie niesie za sobą pewne konsekwencje. Tak to już jest gdy nie myśli się zawczasu! Aby nie mieć rozstępów stosuj podczas odchudzania kolagen, a jeśli już masz rozstępy - to nic straconego, kolagen pomoże ci je wybielić i zmniejszyć. TUTAJ zobaczycie jakie efekty można uzyskać już po niedługim czasie stosowania :)

Jak się okazuje nie tylko ja lubię kolagen, polecają go tez inni, np. dużo informacji na temat kolagenu znajdziecie na tym blogu: KLIK.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka