Sposób na brzuch - HULA HOP

Ostatnio pisałam o bieganiu, dziś będzie o Hula hop. Hula hop, to koło którym można bardzo ładnie wymodelować brzuch, pośladki i uda. Na pewno niektórzy pamiętają hula hop z czasów dzieciństwa. Było wtedy bardzo popularne. Na podwórkach i placach zabaw swego czasu słynna "guma do skakania" straciła popularność na rzecz hula hop. Dziewczynki kręciły biodrami bawiąc się, ale tak naprawdę nie zdawały sobie sprawy z tego, że w tym właśnie momencie robią doskonały trening na brzuch! 

www.boogiehoops.com
No i skąd miałyby to wiedzieć, dzieci przecież nie interesuje jak mieć płaski brzuch ;)
W sumie w tamtych czasach (nie wiem czy dobrze pamiętam, że były to lata 80-te i 90-te) nawet dorośli nie zdawali sobie sprawy z tego, że hula hop to nie tylko wspaniała zabawa, ale także trening. Zresztą o czym ja tu mówię, kiedyś nie przykładało się tak wielkiej wagi do wyglądu, odchudzania, diety...
No nic, to tyle tytułem wstępu. Wiemy już, że hula hop to nie wymysł dzisiejszych czasów, że był znany już naście lat temu. Dla was teraz najważniejsze jest jak działa hula hop i dlaczego warto kręcić kołem.

Oto jak działa hula hop


Kręcąc kołem, bawisz się, uśmiechasz bo to przyjemne, prawda? Oczywiście, że przyjemne! A jeszcze przyjemniej powinno ci się zrobić wiedząc, że hula hop angażuje wszystkie mięśnie brzucha (to lepiej niż brzuszki!). Mięśnie proste, mięśnie skośne, boczki – to wszystko masujesz kręcąc kołem hula hop, ale to nie wszystko! To ty decydujesz co będziesz modelować, jeśli kręcisz hula hopem na biodrach masujesz i wyszczuplasz biodra – jeśli na udach – uda itd...

Hula hop spada bardzo dużo kalorii. Godzinny trening to około 420 kalorii mniej.

Fajne w hula hop jest jeszcze to, że może je wykorzystywać do ćwiczeń każdy, kto ma na to ochotę. Hula hop jest urządzeniem bezpiecznym i (co udowodnione!) uzależniającym! Naprawdę są już całe rzesze uzależnionych fanek hula hop. Może i ty do nich dołączysz?
Zanim jednak zdecydujesz się kręcić hula dobrze jeszcze wiedzieć jakie wybrać koło.
Po pierwsze, nie kupuj taniochy! To sprawdzona zasada, która dotyczy nie tylko hula hop, ale wszystkiego! Tanie, chińskie odpowiedniki są do kitu, nie działają, szybko się niszczą i łatwo się zniechęcić do ćwiczeń jeśli dopiero co zaczynamy. Hula hop najlepiej kupować w sklepach sportowych lub w sklepach internetowych ze sprzętem do ćwiczeń.

Ja podzieliłam sobie hula hop na dwa rodzaje:

Zwykłe hula hop 

www.argos.co.uk
I hula hop z wypustkami masującymi (tzw. magnetyczne) (około 70 zł)

www.abcfitness.plOsobiście polecam tą drugą wersję, jeśli zależy nam szczególnie na tym by hula hop stało się naszym sposobem na płaski brzuch.

No dobra, ale co ja wam tutaj będę truć! Zobaczcie sobie filmiki z ćwiczeniami i gońcie do sklepu po swoje własne hula hop! Lato się już zaczęło, więc warto zadbać o brzuch.

Filmy instruktażowe jak kręcić hula hop


2 komentarze :

  1. Ehh te wspomnienia! :D Muszę sobie kupić takie Hula i będę hulać! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Krece hula hoop juz od paru miesięcy :) do tej pory pakiet siniaki, jakich nabawilam się w pierwsze dni :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka