Żel z Centellą na cellulit i rozstępy

Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami przedstawiam wam kolejny uwielbiany przeze mnie kosmetyk, który promuje na stronie głównej bloga. Dlaczego tak go lubię? Co to jest centella asiatica i co ma wspólnego z żelem na cellulit i rozstępy? Tego dowiecie się z mojego dzisiejszego artykułu. Zatem zapraszam do lektury! :)

Centalla asiatica to wąkrota azjatycka, która jest cenioną rośliną medycyny ajurwedyjskiej jednej z najstarszych metod leczenia, głównie w Indiach. Medycyna ajurwedyjska w swoich założeniach dzieli organizm ludzki na ciało i duszę. W leczeniu bardzo ważna więc jest przyczyna choroby, a nie tylko skutki.W medycynie ajurwedyjskiej więc organizm traktowany jest jako całość, a nie brane jest pod uwagę to, że organizm składa się z poszczególnych organów.
Proces leczenia podzielony jest na etapy: przygotowanie, terapia właściwa, oczyszczanie i regeneracja.
Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo wąkrota azjatycka jest jedną z roślin, które są wykorzystywane w leczeniu oraz jedną z roślin, która doskonale sobie radzi z cellulitem i rozstępami. Idąc tym tropem jeśli będziemy stosować metody leczenia jakie stosowane są w medycynie ajurwedyjskiej i usuwać przyczyny, a nie tylko skutki, będzie nam łatwiej pozbyć się pomarańczowej skórki i blizn na skórze.

Więcej o centelli

Surowcem pozyskiwanym z wąkroty azjatyckiej są liście i korzenie. Od tysięcy lat ta roślina doskonale radzi sobie z :

* chorobami ośrodkowego układu nerwowego
* chorobami układu sercowo-naczyniowego
* chorobami wrzodowymi
* chorobami skóry w tym bliznami, rozstępami
* cellulitem
* łuszczycą, egzemą, trądzie, malarią

Szeroki wachlarz możliwości leczniczych centelli spowodował, że rośliną tą zainteresowali się naukowcy i producenci farmaceutyków. Jak się okazuje centella jest bezkonkurencyjna w walce o zdrowie, ale nie tylko. Jej działanie jest tak niesamowite, że wraz z nią odchudzanie jest łatwiejsze. Doskonałym przykładem na to może być fakt, że Hasco-Lek już od dość dawna produkuje Detocell Cellulit, Detocell Aqua dwa suplementy diety, które wspomagają metabolizm tkanki tłuszczowej. Z tego co wiem, zarówno jeden jak i drugi jest w pierwszej trójce najlepszych suplementów na cellulit według kobiet.

Co takiego ma w sobie Centella asiatica?

Przede wszystkim duże ilości pentacyklicznych saponin triterpenowych oraz kwas azjatykowy, kwas bramikowy, tankunikowy, madekasowy i centelikowy.

Ja wiem, to wam pewnie nic nie mówi. W takim razie przedstawiam wam fragment artykułu zamieszczonego w piśmie branżowym o centelli:

"W badaniach klinicznych dotyczących wpływu wyciągu z Centella asiatica na cellulit uczestniczyło 60 kobiet. Pacjentki stosowały maść zawierającą wyciąg z wąkroty azjatyckiej 4 razy dziennie przez okres 4 miesięcy. U 85% pacjentek zauważono wyraźną poprawę." [Źródło: Postępy Fitoterapii 2/2010, s. 101-105].

Kosmetyki z centellą w roli głównej

Jak już wspominałam, Centella jest bardzo popularna wśród producentów farmaceutyków, ale także kosmetyków specjalistycznych. Jednym z takich kosmetyków jest Ujędrniający i wyszczuplający koncentrat do ciała.

Jak zapewnia producent:
"Regularne stosowanie wyraźnie wysmukla talię i brzuch oraz ujędrnia i unosi pośladki, udoskonalając kształt kobiecego ciała. Już w chwili aplikacji skóra odzyskuje aksamitną gładkość i delikatność. Idealny do intensywnych masaży antycellulitowych ".[naturica.pl].

http://naturica.pl/koncentrat-centella

Producent producentem, a teraz moja opinia! :)

Uwielbiam ten żel i stosuję od dawna bo:
* wyraźnie zmniejszył u mnie cellulit
* dzięki niemu nie mam rozstępów
* pomógł mi podczas intensywnego odchudzania
* doskonale wygładza skórę
* sprawia, że moja skóra jest bardziej elastyczna, jakby młodsza

Cóż mogę powiedzieć więcej... POLECAM! Inaczej nie miałabym tego kosmetyku w swoich "ulubionych" :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka