Czarny bez na odchudzanie

Znacie czarny bez? Na pewno! Jeśli nie słyszałyście o nim od mamy czy babci to na pewno nie raz piłyście syrop z dodatkiem czarnego bzu. Czarny bez bowiem od bardzo dawna uznawany jest za roślinę leczniczą. Już od wieków wykorzystywany w medycynie naturalnej, a także dodawany do jest bardzo często do syropów i innych środków leczniczych na grypę i przeziębienie. Powiem wam, że ja niedawno odkryłam odchudzające właściwości bzu!


Czarny bez na odchudzanie


Czarny bez to krzew lub niewielkie drzewko. Kwitnie na biało od maja do czerwca. Kwiaty mają dość nieprzyjemny zapach, ale za to mają cudowne właściwości i zawierają:

* olejki eteryczne
* flawonoidy
* garbniki i sole mineralne
* kwasy organiczne

W tradycji słowiańskiej czarny bez odgrywał bardzo ważną rolę. Otaczany był kultem, składano mu hołd i ofiarę bo uważano za roślinę magiczną. Pod krzewem czarnego bzu odbywały się zabiegi lecznicze. W starożytnym Rzymie czarny bez używany był do farbowania włosów, a we wczesnym średniowieczu odkryto, że CZARNY BEZ ODCHUDZA! Nieźle nie?

Skoro już tyle wieków temu uznano czarny bez za roślinę idealną wręcz na odchudzanie, to dlaczego teraz o nim tak cicho? No własnie! sama się nad tym zastanawiam... Niektórzy wiedza, że czarny bez odchudza, ale powiedzmy sobie szczerze, czarny bez bardziej znany jest ze swoich właściwości leczniczych niż dietetycznych. Czarny bez lub ekstrakt z niego bardzo często znajduje się w farmaceutykach i syropach na przeziębienie, a w suplementach na odchudzanie?! TAKŻE! Wystarczy tylko dobrze poszukać i przede wszystkim - wiedzieć czego się szuka. Jest tak wiele sposobów na odchudzanie, tak wiele roślin, ziół, warzyw, owoców o właściwościach odchudzających, że faktycznie nie sposób wiedzieć wszystkiego :)

Żeby nie być gołosłowną przedstawiam wam dla przykładu suplement diety na odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej:

Fot. Ceneo
Actimincyl zawiera wiele fajnych składników i m. in. zagęszczony sok z czarnego bzu.

Jak działa czarny bez na odchudzanie?

* przeczyszcza jelita regulując ich pracę
* zawiera antocyjany zwalczające wolne rodniki
* doskonale oczyszcza organizm z toksyn
* reguluje metabolizm
* ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej

Jak dla mnie BOMBA!
Bardzo lubię i przyznam, że często piję herbatkę z czarnego bzu lub syrop domowej roboty, który co roku robi moja kochana mama. Wierzę, że dzięki temu, łatwiej mi zrzucić zbędne kilogramy, a poza tym odkąd go piję rzadziej jestem chora :)

Czarny bez naprawdę wzmacnia odporność! 

TUTAJ macie fajny przepis na przeziębienie i grypę z czarnego bzu.

Polecam pijcie czarny bez nie tylko na odchudzanie! ;)

1 komentarz :

  1. Znam czarny bez...ale tylko dlatego, że moja mama z niego robi sok. Nigdy z anim nie przepadałam, ale chyba od dziś zaczne go dodawać do herbatki!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka