Korzyści z pocenia się?

Hej!
Dziś na dzień dobry trochę kontrowersji - POCENIE SIĘ JEST FAJNE! :)
Zaskoczeni? Hehe, a wiecie jakie są korzyści z pocenia się? Większość osób czuje się mocno poirytowanymi jeśli się spocą lub zobaczą kogoś spoconego. Media przekonują nas, że pocenie się to jest coś złego. Powstają specjalne kosmetyki, które maja nas od tego uchronić. Ludzie wymyślają coraz to nowe metody na NIEPOCENIE się. A to wielki błąd!Uważam, że pocenie się jest konieczne i bardzo potrzebne! Fakt, nic przyjemnego np. siedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej z plamami pod pachami albo rozmawiać z nowo poznanym chłopakiem i mieć spocone dłonie czy czoło, jednak tak naprawdę pocenie się może przynieść nam więcej korzyści niż nam się wydaje. Wiecie, że ludzie, którzy się porządnie pocą są zdrowsi!? Dlaczego?

Odkryłam trzy takie korzyści dlatego bardzo lubię się pocić.Po pierwsze - poprzez pocenie się usuwamy z organizmu toksyny, a toksyny powodują:

* trądzik
* choroby skóry i nie tylko skóry
* alergie
* spowolnienie organizmu
* toksyny nie pozwalają nam schudnąć!
* powodują infekcje

Po drugie - pocenie się chroni nas przed zarazkami

W ludzkim pocie znajduje się przeciwbakteryjne białko, które chroni nas przed różnymi zarazkami i jest to potwierdzone szeregiem badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Dermcidin Eberhard Karls. Tylko bardzo ważne jest, by po tym jak się spocimy dokładnie się umyć i zmyć z siebie pot.

Po trzecie - pocąc się można w łatwy sposób schudnąć

Jak? A na przykład robiąc sobie body-wrapping! :)

Poniżej mój ulubiony magiczny koncentrat, który mi w tym regularnie pomaga :D

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g

Znacie ten zabieg? Body-wrapping polega na nacieraniu ciała specjalnym kosmetykiem do tego przeznaczonym, a następnie owinięciu ciała folią pod którą własnie nasze ciało się poci! :)
Wiecie co można osiągnąć dzięki body-wrapping?

- kilka centymetrów mniej w obwodzie
- piękną gładką, elastyczną skórę
- pozbędziemy się cellulitu i niedoskonałości ze skóry 9 ja np. dzięki body-wrapping pozbyłam się uporczywych grudek i brzydkich krostek z pośladków)

Zresztą bardzo zachęcające są zdjęcia z efektów tego zabiegu, które możecie obejrzeć TUTAJ. Już miesiąc stosowania body-wrappingu sprawi, że będzie widać pierwsze efekty utraty cellulitu.

I co? Nie mówiłam, że pocenie się jest fajne!? :) 

2 komentarze :


  1. Fajny post :P Dużo się dowiedziałam
    Zapraszam do mnie http://hopeinmusichim.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Karola, będę zaglądać :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka