Czego powinnaś się bać podczas odchudzania?

Drastyczna zmiana diety to szok dla organizmu. Zgadzacie się ze mną? Decyzję o odchudzaniu podejmujemy zwykle bardzo spontanicznie, no są tez tacy, którzy przygotowują się do tego, ale można takich policzyć na palcach jednej reki! ;)
Spontaniczne decyzje są dobre, ale moim zdaniem mogą prowadzić do kłopotów. Jakich? tego dowiecie się z mojego dzisiejszego artykułu!
Zobacz co cie czeka jeśli nie będziesz odchudzać się z głową. Sprawdź jak dieta może drastycznie wpłynąć na twoja urodę i to wcale nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu!

Czego powinnaś się bać podczas odchudzania?1. JO-JO

Po pierwsze efektu jo-jo! To przydarza nam się najczęściej. Jeśli pochopnie podejmiesz decyzję o odchudzaniu, albo wybierzesz złą dietę, bo np. wydaje ci się, że możesz schudnąć w tydzień 10 kilo... to na bank pojawi się efekt jo-jo. Ja się tego bardzo boję, bo wiem, że w ten sposób można mieć odwrotny skutek odchudzania, a więc można przytyć więcej niż ważyło się na początku diety.

2. Rozstępy

To jest druga rzecz, której bardzo się boje i zawsze bałam. Rozstępy są tak okropnymi bliznami na skórze, ze szkoda gadać! Mówi się, że nie można ich usunąć - u niektórych pewnie nie można, u innych można, ale walka jest bardzo długa i żmudna. To nie na moje nerwy! Chociaż jako ciekawostkę powiem wam, że rozstępy towarzyszą nie tylko osobom otyłym, czy spadającym z wagi. Rozstępy pojawią się wszędzie tam gdzie skóra jest mało elastyczna, a musi się gwałtownie rozciągać, a potem kurczyć. Tak jak własnie podczas odchudzania. Dlatego pamiętajcie jeśli się odchudzacie, albo jeśli ćwiczycie - zawsze zabezpieczajcie swoja skórę, w przeciwnym wypadku będziecie mieć rozstępy! Ostrzegam!

http://naturica.pl/bloto-kolagenowe


3. Trądzik

Tak dobrze widzicie i ja wcale nie żartuję. osoby odchudzające się bardzo często mają trądzik. Skąd on się bierze? Trądzik podczas odchudzania różni się od tego młodzieńczego bo wywoływany jest przez toksyny, które są nadmiernie usuwane z naszego ciała. Jeśli jesteście na diecie, na pewno jecie więcej niż zwykle warzyw, owoców, pijecie więcej koktajli, wody i dzięki temu zalegające złogi toksyn nagle zaczynają wychodzić przez skórę z waszego organizmu. I to jest dobre! Trzeba się oczyszczać! To bardzo zdrowe! Jednak te krosty na plecach, udach... ehh... no mi się to nie podoba. tego też się boję podczas odchudzania.

4. Wypadanie włosów

Zauważyliście, że podczas odchudzania, zmiany diety stan waszych włosów drastycznie się pogorszył? Tak się dzieje prawdopodobnie dlatego, że waszej nowej diecie brakuje witamin i mikroskładników. Uważniej dobierajcie dietę, jeśli coś takiego u siebie zobaczycie, albo zmieńcie dietę! Albo.... zaopatrzcie się w jakieś dobre kosmetyki do włosów :)


5. Pogorszenia stanu zębów

No i jeszcze te zęby. Mogłabym chyba jeszcze dodać, że paznokcie, ale zęby są chyba jednak ważniejsze. Te wszystkie diety, które nam reklamują mają jeden minus - są dobre dla ogółu, a niedobre dla jednostki. Przecież dietę powinno się podpasować pod konkretną osobę! Ja kiedyś skusiłam się na jakąś głupią dietę i dzięki temu poleciały mi dwa zęby, bo okazało się, że w diecie tej nie było prawie wcale wapnia! Także uważajcie!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka