Po czym poznać, że zaczynamy tyć?

Dziś zebrało mnie na przemyślenia. Czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym jak poznać czy spada nam waga czy raczej przybywa nam tłuszczyku? Ten kto uważnie obserwuje siebie, będzie to wiedział choćby po tym, że nie mieści się w ubrania...;)
Jakie są jeszcze inne symptomy?

Oto moje przemyślenia! :)1. Nie mieścisz się w ulubione ciuchy

Tak jak pisałam wyżej, pierwszą oznaką tycia są nagle nie pasujące ubrania. Mój brat jak się kiedyś nagle przestał mieścić w swoją ulubioną koszulę zrobił raban w całym domu, że mamy mole w szafie i, że mu zjadły połowę ubrania, ale to oczywiście był tylko taki żart :)

2. Ćwiczysz kilka minut dziennie, a waga ani drgnie

Pociesz się, że gdybyś nie ćwiczyła wcale to szła by w górę, ale przecież nie o to chodzi! ;)
Jeśli mimo aktywności fizycznej ćwiczenia nie działają na spadek wagi, to znak że coś zaczyna się dziać z twoim metabolizmem i waga powoli zmierza w górę.

3. Jesz więcej niż zwykle

Poobserwuj siebie i sprawdź czy przypadkiem nie jesz więcej. Jeśli do tej pory wystarczał ci jeden obiad, a teraz jesz dwa lub często dojadasz to znaczy, że zaraz przybędzie ci kilogramów!

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g


4. Pojawiły się rozstępy

Rozstępy pojawiają się zawsze wtedy gdy skóra się rozciąga. Podczas przybierania na wadze tak niestety się dzieje. Przybywa nam tłuszczyku, zwiększa się objętość brzucha, ud, ramion i TRACH! ROZSTĘPY! Na szczęście z rozstępami można walczyć i to najlepiej jak są w pierwszej fazie, tzn. jak są jeszcze różowe, gdy zbledną szanse na pozbycie się rozstępów są nikłe.
Ja na takie okazje mam zawsze w kosmetyczce kolagen, jak tylko zauważę u siebie jakąś bliznę, od razu ją smaruje kolagenem i mam ja z głowy! :)

5. Zauważyłaś u siebie pomarańczową skórkę czyli cellulit

Chociaż z cellulitem jest kwestia sporna, bo może występować nawet u osób szczupłych, u mnie akurat pojawienie się cellulitu oznacza jedno - że przytyłam i będzie się tak działo dalej, chyba, że go powstrzymam. Na cellulit mam szybki sposób - body-wrapping. Nie wiem czy próbowałyście tego kiedyś, jeśli nie to polecam. Po kilku razach kilka cm mniej w obwodzie! Bez jakiegoś specjalnego wysiłku ;)

Ja stosuje ten koncentrat:

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g

A jakie są wasze obserwacje? Po czym poznajecie, że czas na dietę? :)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka