Jak spalić tłuszcz z brzucha

Obiecałam, to dotrzymuję słowa. Dziś zapraszam was na artykuł z którego dowiecie się jak spalić tłuszcz z brzucha :)
W żywności są takie składniki, które sprawiają, że tłuszcz z pokarmów wędruje do komórek i przekształca się w energię. Substancje te odpowiadają za transport substancji odżywczych i przyczyniają się do spalania tłuszczu. I to właśnie dzięki tym substancjom możecie schudnąć z brzucha! ( i nie tylko z brzucha).

W takim razie jakie substancje spalają tłuszcz!

 

Można powiedzieć, że to siedmiu wspaniałych spalających tłuszcz :)
Tych siedem substancji, o których wam za chwilę napiszę może uratować wam tyłek! No, a na pewno wasz brzuch od otyłości! ;)

Cholina - wchodzi w skład powłoki ochronnej komórek mózgowych i nerwowych. Jej niedobór powoduje rozkład cholesterolu, to ogranicza swobodny przepływ substancji spalających tłuszcz do komórek tłuszczowych. Warto więc dbać, by nie zabrakło jej w naszym organizmie.

Choliny szukaj w: wątróbce, jajkach, kalafiorze, produktach sojowych, warzywach strączkowych.

Karnityna L - to chyba najbardziej znana substancja, która spala tłuszcz. Dzięki niej mamy wyregulowaną przemianę materii. Karnityna zapobiega odkładaniu się tłuszczu w naszym organizmie, oczyszcza komórki z produktów spalania tłuszczu. Niestety nasz organizm wytwarza niewielkie ilości karnityny, warto więc dostarczać jej wraz z pokarmem.

Karnitynę znajdziesz w: drobiu, baraninie, serach, jagnięcinie, szynce, mięsie czerwonym

http://naturica.pl/spalacz-tluszczuKwas linolowy - zawarty jest w olejach roślinnych, najwięcej znajdziemy go w siemieniu lnianym, olejach tłoczonych na zimno. Bardzo dobrze radzi sobie z poprawą błony śluzowej jelit. Zdrowa błona śluzowa jelit to spora ilość tłuszczu zatrzymana w organizmie i przekształcana w energię. W ten własnie sposób tłuszcze są spalanie. Świetne, nie!? Jedzmy siemię lniane!

Magnez - wspomaga pracę serca, mózgu, znajduje się w produktach bogatych w błonnik i takich, dzięki którym długo będziemy odczuwać sytość po posiłku. Niedobór magnezu to kłopoty ze skupieniem, skurcze łydek i oczywiście trudności w odchudzaniu.

Magnezu szukaj w: roślinach strączkowych, orzechach, produktach pełnoziarnistych

Metionina - jest składnikiem karnityny, wytwarza adrenalinę. Razem z całą siódemką wspaniałych nie dopuszcza do komórek zbyt dużej ilości tłuszczu. Jest swego rodzaju strażnikiem. uzupełniajmy więc niedobory metioniny i szukajmy jej w:

rybach, jajach, drobiu, serze, ziarnach, produktach sojowych.

Tauryna - to dzięki niej przysadka mózgowa produkuje wystarczającą ilość hormonów wzrostu, które pomagają w pozbyciu się z organizmu tłuszczu. Istnieją badania, że niedobór tauryny powoduje nadwagę u kobiet, a więc uwaga na taurynę!

Tauryna znajduje się w: wątróbce, skorupiakach (małże, ostrygi, kraby)

Witamina C - najlepiej radzi sobie z rozkładaniem tłuszczu, jest niezbędna do walki z cellulitem i tkanką tłuszczową na brzuchu. Pamiętaj tylko o jednym: łykanie witaminy C w formie tabletek, to nie to samo co jedzenie owoców i warzyw. Witamina C w kapsułkach przyswajana jest przez organizm tylko w części (1,5 do 5 g maksymalnie), a reszta jest natychmiast wydalana przez nerki.


No!
To ja wam takie podpowiedzi sypie, a co z nimi zrobicie to już wasza sprawa :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka