Płaski brzuch w każdym wieku

Nie jest żadna tajemnicą, że nasze ciało kształtujemy przez całe życie. Czym skorupka za młodu nasiąknie... Nawyki żywieniowe kształtują się już przy piersi matki. Jeśli od małego jesteśmy nauczeni by jadać byle jak, niezdrowo i prowadzić głównie siedzący tryb życia, gdy osiągniemy pewien wiek, nie tylko będzie nam trudno pozbyć się pewnych przyzwyczajeń, ale także będzie trudno nam nauczyć swój organizm innego stylu życia. 
Najlepiej zmieniać swoją dietę jeszcze za młodu. Ciało 20-lat jest wręcz idealne i możliwe do ukształtowania niczym plastelina. W wieku 30 lat będzie nam już trudniej. Gdy dobijemy do 40-stki, nasz metabolizm tak drastycznie zwolni tempo, że możemy wręcz zapomnieć o tym, że niewielkim wysiłkiem zmienimy swoją sylwetkę. 50-tka to już istna tragedia - niewiele kobiet w tym wieku może się poszczycić pięknym ciałem, że o jędrności już nie wspomnę... 60-tka na karku to już praktycznie wiek, w którym nic nam się nie chce, więc kto by wtedy myślał o diecie!Jak więc widzimy nasz brzuch i w ogóle cała nasza sylwetka zależy od poziomu naszego "chcenia" oraz od diety. Pewnie nie każdy wie, że tylko 30% sukcesu w naszym odchudzaniu to ćwiczenia, a reszta to prawidłowo zbilansowana dieta. Jak się zachowywać w zależności od wieku? Co jeść? Jak ćwiczyć? Oto krótki poradnik:

Płaski brzuch w każdym wieku

20-latka


Twoje ciało jest elastyczne i jędrne. Szybko przybierasz na wadze, ale równie szybko tą wagę możesz zrzucić. Ogranicz fast foody, więcej się ruszaj! W tym wieku jeszcze możesz wszystko! Ogranicz spożywanie alkoholu i węglowodanów. W wieku 20 lat możesz mieć płaski brzuch właściwie bez większego wysiłku.

Idealne ćwiczenia: joga, pilates.

30-latka


Metabolizm zaczyna powoli zwalniać, a skóra traci jędrność. Zwracaj większą uwagę na to co kładziesz na talerz. jedz dużo owoców i warzyw, dania postaraj się przygotowywać na parze. Uważaj na węglowodany! Zbyt dużo węglowodanów i cukrów spowoduje wzrost insuliny, co spowoduje przyrost tkanki tłuszczowej. Jeśli do tej pory nie wspierałaś się suplementami i wspomagaczami w walce z tkanka tłuszczowa to najwyższy czas to uczynić. Zamień niezdrowe gazowane napoje na wodę i soki ze świeżych owoców, ogranicz kawę i alkohol, zacznij pic zielona i czerwoną herbatę.

Idealne ćwiczenia: Trzydzistolatkowe mają zwykłą mało czasu bo skupieni są na rodzinie i pracy. Zatem przyda im się trochę ruchu. Zapisz się na pływalnie, biegaj wieczorami, wyjmij z piwnicy rower. Nie ma to jak sport na świeżym powietrzu! Dotlenia komórki i rozbija tkankę tłuszczową!

40-latka


No cóż, właśnie dobiłaś do wieku, w którym będziesz się męczyć szybciej niż myślałaś, powoli zaczną się pojawiać kłopoty ze snem i koncentracją. Prawdopodobnie urodziłaś już swoje pierwsze dziecko ( a może i drugie czy trzecie), więc twoja skóra pozostawia wiele do życzenia. 40-latki są piękne, ale musza w swój wygląd włożyć naprawdę wiele wysiłku. Nigdzie się nie ruszaj bez makijażu, pamiętaj o stosowaniu kremów ujędrniających i nawilżaj swoja skórę zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Wiele czterdziestolatek nie wygląda na swój wiek ale to tylko dlatego, że im się chce! Chce im się ćwiczyć, chce im się zwracać uwagę na to co jedzą i nie myślą, że swoje najlepsze lata maja już za sobą, bo tak nie jest! Wszystko zależy od nastawienia! Bądź piękna w każdym wieku!

Idealne ćwiczenia: Trening siłowi i wszelkiego rodzaju ćwiczenia poprawiające kondycje i elastyczność skóry (joga, pilates). Postaraj się wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie i stawy, ćwicz brzuch, kręgosłup, miednicę.

50 lat i więcej

50-latka to już babcia, ale babcie przecież tez mogą być sprawne i atrakcyjne! Tylko będą musiały włożyć w to całe swoje siły! Na początku może być trudno, ale uda się! Nie załamuj się jeśli masz problem z zaparciami - po prostu jedz więcej błonnika. Nie martw się jeśli twoje kości są zastałe - po prostu musisz je regularnie ćwiczyć. Ruszaj się na ile tylko pozwala ci twój organizm! Niech twoja inspiracja stanie się ta oto kobieta:
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka