Top 10 ćwiczeń na brzuch

Żeby pięknie wyglądać trzeba ćwiczyć. Sylwetka nie wymodeluje się sama. Jeśli jesteś leniwa albo skąpa i szkoda ci kasy na trenera lub aerobik w fitness klubie możesz ćwiczyć w domu. Oto zestaw najlepszych ćwiczeń na brzuch. Wystarczy wykonywać każdego dnia pięć wybranych, by już po niedługim czasie zauważyć efekty. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, masz szansę w ciągu miesiąca stracić kilka centymetrów w pasie. Pamiętaj tylko, że w treningu nie chodzi o to, żeby już pierwszego dnia się zmęczyć, tylko o to, by zachowana była systematyczność. Bo tylko to jest sekretem pięknej sylwetki. I jeszcze jedno! Nie rób codziennie tych samych ćwiczeń, zmieniaj je, tak by pracowały wszystkie mięśnie brzucha, a nie ciągle te same. Ciało nie lubi monotonii i gdy przyzwyczai się do jednego rodzaju wysiłku, po krótkim czasie trening przestanie przynosić takie efekty jakbyśmy sobie życzyli.
Zapraszam do ćwiczenia i oglądania filmików!

1. Trzymaj brzuch!

Siadasz na skraju krzesła, kładziesz dłonie na krawędzi i podnosisz pupę w górę. Spróbuj utrzymać się w tej pozycji jak najdłużej i każdego dnia wydłużaj czas o kilka sekund.


2. Ćwicz mięśnie skośne

Klęknij na macie, oprzyj lewą dłoń na podłodze na wysokości kolana, a prawą połóż na głowę. Powoli unoś i opuszczaj biodra.
To ćwiczenie jest doskonałe na mięśnie skośne brzucha.


3. Sto

Usiądź na macie z ugiętymi kolanami. Unieś w górę wyprostowane nogi, natomiast rękami pompuj w górę i w dół, nie zapominając przy tym o oddychaniu (pięć pomp wdech, pięć pomp wydech). Ćwiczenie nazywa się sto bo polega na zrobieniu stu pomp rękami. W ćwiczeniu tym jest także bardzo ważne, aby nie odrywać kręgosłupa od ziemi.


5. Plank

Plank to tak zwana deska. Ostatnio bardzo popularne ćwiczenie, które bardzo ładnie modeluje brzuch i uda, bez ćwiczeń siłowych, co nie znaczy, że bez wysiłku. Połuż się na macie, oprzyj łoknie na podłodze i unieś ciało w górę. Na początek wytrzymaj tak 20 sekund. Każdego dnia zwiększaj czas o kilka sekund.


6. Krzesełko przy ścianie

To doskonałe ćwiczenie dla wszystkich leniuchów. Nie trzeba robić praktycznie nic, wystarczy oprzeć się o ścianę i udawać, że siedzimy na niewidocznym krzesełku. Ćwiczenie niby niewymagające, a jednak… angażuje niemal wszystkie mięśnie brzucha. Jeśli dodatkowo włożymy między uda np. balon i będziemy starać się by nam nie wypadł – nasze uda będą pracować tak mocno jak podczas skakania czy biegów.


7. Unoszenie ręki i nogi po skosie

Kolejne proste, ale dość wymagające ćwiczenie. Na początku robimy tzw. „koci grzbiet”, a następnie unosimy na przemian prawą rękę z lewą noga i na zmianę. Ćwiczymy w ten sposób mięśnie brzucha oraz nóg i rąk.


8. Ballet twist

Jedno z fajniejszych ćwiczeń na boczki. Siedząc na macie z wyprostowanymi nogami, wyobrażamy sobie, że jesteśmy baletnicą. Unosimy ręce nad głowę i robimy skcałego ciała, to w lewo, to w prawo. Ćwiczenie przyjemne, ale i efektywne.


9. Przyciąganie nóg

To ćwiczenie przewrotnie mogłoby się wydawać ćwiczy nogi. Takie przyciąganie nóg jednak najbardziej angażuje mięśnie brzucha i to dosłownie wszystkie! Łatwe, przyjamne i dające efekty, już po kilku dniach!


10. Kobra

Na koniec fajne ćwiczenie rozciągające. Kładziemy się na macie na brzuchu i unosimy głowę i ramiona w górę napinając mięśnie brzucha i pośladków. Pamiętaj by wytrzymać kilka sekund w takiej pozycji. Powtórz to ćwiczenie kilka do kilkunastu razy. Doskonały trening ud, pośladków i brzucha.Człowiek się łatwo zniechęca, jeśli nie widzie efektów w krótkim czasie, prawda? Jak się zmotywować jeśli ćwiczysz już miesiąc, a mimo tego nie możesz schudnąć, albo dzieje się to bardzo powoli? 

Polecam L-karnitynę – spalacz tłuszczu, który będzie twoim najlepszym sprzymierzeńcem i przyjacielem w walce o perfekcję.Co to jest l-karnityna i czy naprawdę działa? SPRAWDŹ TUTAJ.

1 komentarz :

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka