Oczyszczanie organizmu z czystkiem

Oczyszczanie organizmu to bardzo dobry wstęp do diety i do zrzucenia trochę sadełka z brzucha. Oprócz tego oczyszczanie organizmu to świetny sposób na odtrucie organizmu. Dobrze jest raz na jakiś czas się oczyścić dla zdrowia i urody, ale trzeba wiedzieć jak. Nieumiejętne próby mogą nam tylko zaszkodzić. Jeśli więc nie wiesz dużo na temat oczyszczania organizmu to lepiej nie próbuj nic na sobie dopóki nie doczytasz i nie dokształcisz się na tyle, by zdrowo się oczyścić. W dzisiejszym artykule napiszę wam najważniejsze rzeczy, które powinniście wiedzieć na temat oczyszczania i podam sprawdzony sposób, który na pewno wam nie zaszkodzi.

Co jest ważne podczas oczyszczania organizmu?


Po pierwsze post. Post to powstrzymanie się od jedzenia niektórych pokarmów. Post nie powinien trwać długo, by nie obciążyć organizmu. Podczas postu nasz organizm sięga po rezerwy tłuszczu i ten sposób chudniemy. Poza tym niestrawione resztki pokarmów i trucizny zalegające w organizmie są łatwiej uwalniane i wypłukiwane. 
Dla niektórych już samo słowo post kojarzy się z szerokim wachlarzem wyrzeczeń i powstrzymywaniem od jedzenia, które jest niezdrowe. To nieprawda. Post doskonale znany jest już zarania dziejów. Spójrzmy na dzikie zwierzęta wiele z nich wielokrotnie stosuje w swoim życiu post. Dzięki temu cieszą się dobrym zdrowiem długie lata. 
Post jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegającym różnym chorobom. 
W czasie postu należy powstrzymać się od jedzenia mięsa, jajek, produktów mlecznych i alkoholu. To tak tylko na początek. Zrezygnuj z potraw złożonych na rzecz produktów surowych: warzyw, owoców, ryżu, kasz z dużą ilością ziół. Oprócz tego bardzo ważne jest spożywanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. To właśnie woda wypłucze z nas toksyny i metale ciężkie, które zgromadziliśmy przez lata. 
Taki post najlepiej by trwał około 2 tygodni, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z oczyszczaniem organizmu i postem, możesz na początek pościć kilka dni. Jeśli ci się spodoba, a spodoba na pewno, bo poczujesz się lżej i schudniesz bez większego wysiłku kilka kilo, to za jakiś czas próbuj wytrzymać dłużej.

Oczyszczanie organizmu z czystkiem

Słyszałaś kiedyś o czystku? Czystek to roślina rosnąca dziko w niektórych rejonach Grecji. Z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Czystek wykorzystywany jest jako lek, kosmetyk oraz oczyszczająca herbata.


Jakie właściwości ma czystek

* oczyszcza i odtruwa organizm
* chroni przed podrażnieniem skóry i śluzówki
* chroni przed anginą, grypą, przeziębieniem, bakteryjnymi chorobami żołądka i jelit
* chroni przed infekcjami grzybiczymi
* chroni od zakażeniem drożdżakami typu Candida
* chroni serce przed zawałem
* opóźnia procesy starzenia
* niszczy komórki rakowe

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g

Jak wykorzystać czystek w kuracji oczyszczającej?

Najlepiej pić codziennie herbatkę z czystka. Już jedna szklanka wystarczy, by pobudzić czynność jelit i jednocześnie odtruć organizm dostarczając mu ważnych minerałów i witamin. Jak przygotować herbatkę z czystka? To proste - zalej jedną łyżeczkę suszonego ziela z czystka wrzątkiem i zaparzaj pod przykryciem około 15 minut. Z czystka można także zrobić wywar. Łyżkę czystka zalej zimna wodą i gotuj na małym ogniu przez około 5 minut. Jeśli nie odpowiada ci smak czystka możesz do herbatki dodać cytrynę i miód. Nie zmienią jego właściwości a jedynie poprawią smak. 

Jednak kuracja oczyszczająca to nie jedyna kuracja jaką można wykonać samodzielnie w domu z pomocą czystka. To cudowne zioło ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jak zrobić krem z czystka, maseczkę czy oczyszczający balsam dowiesz się sięgając do książki:


Ja także z tej własnie książki czerpię wszelkie informacje na temat czystka. Przepisy i informacje zawarte w tym artykule pochodzą z tej właśnie książki. Polecam ja przeczytać! Jeśli zamierzasz się odchudzać i oczyścić organizm, na dzień dzisiejszy nie ma lepszego i bardziej efektywnego pomocnika niż czystek!

2 komentarze :

  1. No proszę, czystek kolejny raz mnie zaskakuje. Dobrze wiedzieć, że pomaga też w walce z toksynami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja po 2 tygodniach picia tego czystka dostalam ostrej biegunki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka