10 najgorszych ćwiczeń na brzuch

Jeśli chcesz mieć piękny brzuch musisz ćwiczyć. Sama dieta nie rozwiąże problemu. Tylko jak? Jakie są najbardziej efektywne ćwiczenia? Jak ćwiczyć, by mieć piękny brzuch? Tego dzisiaj dowiesz się z mojego artykułu. Wśród wielu ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie w domu są mniej i bardziej efektywne. Ćwiczenia mniej efektywne to takie, po których nie można się spodziewać zbyt wielkich efektów. To, że robienie na masę brzuszków zmniejszy obwód talii to MIT! Brzuszki, owszem mogą poprawić kondycje naszego brzucha, ale muszą być prawidłowo wykonane i na pewno nie im więcej tym lepiej.

Przedstawiam wam 10 najgorszych ćwiczeń i sposobów na brzuch:

1. Motylek do elektrostymulacji mięśni

To ściema! Żadne urządzenie nie zastąpi ćwiczeń i żadna tam elektrostymulacja nie poprawi kondycji twojego brzucha jeśli nie chce ci się ćwiczyć.

2. Pas wyszczuplający

Podobnie jak motylek, nie przyniesie żadnych efektów. To zwykłe naciąganie do wydawania kasy leniwych grubasów, które wierzą, że będą bezkarnie jeść tony żarcia, a wieczorem przed spaniem owiną się pasem, który podłączą do prądu i będą bez wysiłku chudnąć.

3. Skrętoskłony

To ćwiczenie polega na wykonywaniu skłonów raz do lewego raz do prawego boku. Niestety podczas takiego ćwiczenia słabo są angażowane mięśnie brzucha więc za szybko nie schudniesz ćwicząc w ten sposób.

4. Zwykłe brzuszki

Kiedyś uczono nas, że wykonywane brzuszków polega na położeniu się na płasko na ziemi, a następnie podnoszeniu korpusu tak by niemal dotykać głową do kolan. Niestety takie ćwiczenia mocno obciąża odcinek lędźwiowy i kręgosłup, a nie spala ani grama tłuszczu w brzucha. Jeśli brzuszki to tylko na ugiętych nogach i bez unoszenia się wysoko nad powierzchnie ziemi.

5. Ćwiczenia na ławeczce

Chociaż taka ławeczka to bardzo popularny sprzęt, który znajduje się niemal na każdej siłowni, ćwiczenia które będziesz na niej wykonywać wcale nie pomogą ci zrzucić brzucha, bo podobnie jak zwykłe brzuszki będą tylko obciążać kręgosłup.

6. Kołyska

Urządzenie do ćwiczenia tzw. kołyska także nie daje zbyt dużych efektów, jedyne czego możemy się nabawić to zakwasów i bólu w okolicy lędźwiowej.

7. Urządzenie do skrętów tułowia

bardzo popularne na siłowniach, jednak zbyt słabo angażuje mięśnie brzucha, by można było mówić o skuteczności ćwiczeń na nim wykonywanych.

8. A6W

Aerobiczna szóstka Weidera - bardzo popularne ćwiczenie i bardzo mocno wysiłkowe, jednak nieskuteczne dla osób z dużą nadwagą. A6W modeluje mięśnie brzucha, a nie spala tłuszcz! najpierw pozbądź się oponki, a dopiero później porwij się na takie ćwiczenia.

9. Bielizna wyszczuplająca

Jeśli wierzysz w to, że zakładając bieliznę wyszczuplającą na czas ćwiczeń - schudniesz więcej, to nie mam pytań.. Nie wiem kto to wymyślił, ale musiał mieć niezłą wyobraźnię! Tylko ciężką praca osiągniesz sukces, a nie żadnymi tam majtkami czy pasami wyszczuplającymi!

10. Skłony z hantlami

Bardzo często spotkamy się z opinią, że dodatkowe obciążenie sprawi, że trening będzie bardziej efektywny - to prawda, ale nie w przypadku ćwiczeń na brzuch. Jeśli będziesz wykonywać skłony boczne, a w rękach trzymać ciężarki na pewno nie spalisz więcej tłuszczyku, a jedynie wzmocnisz biceps.

Macie jakieś inne propozycje na złe ćwiczenia i "pomoce do ćwiczeń"?
W jaki sposób wy ćwiczycie?

6 komentarzy :

 1. Hej, bielizna bardzo pomaga! :) mnie pomogła ukryć parę gramów na brzuchu pod sukienką na bal maturalny :) ot, taki trik :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie - UKRYĆ! Ale nie pozbyć się na zawsze! Chyba nie wierzysz w to, że założysz majtki po szyję i schudniesz z brzucha :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no, aż tak źle ze mną jeszcze nie jest :) może do złych ćwiczeń dodalabym nieumiejętne kręcenie źle dobranym hula hoop :)

   Usuń
 3. Skąd takie informacje? Wykształcenie, fachowa literatura, rozmowa z profesjonalistą? Tak tylko pytam... zero złośliwości z mojej strony :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Savannah nie wiem czy to pytanie do mnie czy do Wreddu. Jeśli do mnie to odpowiadam: fachowa wiedza plus własne doświadczenie.
  Ja nie mówię, że te ćwiczenia są ogólnie złe - tylko, że nie są najlepszym zestawem jeśli chcemy zrzucić brzuch.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sposób Na Brzuch, pytanie było do autora tekstu, więc wnioskuję, że do Ciebie :) Dziękuję za odpowiedź! Chciałam tylko zweryfikować

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka