Jak się ubierać, by wyglądać szczuplej

Fałdki tu i tam… czasami większe, czasami mniejsze. Każda z nas ma cos do ukrycia, dlatego dziś podpowiem wam, jak ukryć te niewielkie krągłości, które choć naszym panom wydają się cudownie kobiece, podniecające i pożądane, to dla nas są po prostu zbędne. Cellulit, rozstępy, oponka na brzuchu – niestety to dotyka każdej z nas. Ważne, żeby walczyć z tym z głową – dobrze zbilansowaną dietą, ćwiczeniami fizycznymi i wspomagać się skutecznie działającymi preparatami kosmetycznymi. Jednak wyszczuplanie brzuszka trwa, nie ma co się przecież spieszyć, bo im wolniej chudniemy, tym trwalszy efekt uzyskamy. Zanim jednak osiągniemy swój ostateczny cel, czyli tak pożądaną przez wszystkie kobiety talię osy, warto jest wiedzieć, jak się ubierać, aby wyglądać szczuplej.


Oto kilka rad:

1. Bielizna: Zakładaj tylko i wyłącznie taką, która dobrze pasuje na Ciebie. Ta zasada ma główne zastosowanie do biustonosza. Powinien on być na tyle dobrze dopasowany, aby nie zmniejszał, nie spłaszczał, ani nie deformował biustu, a jednocześnie definiował prawidłową postawę oraz wygląd naszego brzucha.

2. Bielizna wyszczuplająca: Jest to taki rodzaj bielizny, która wspomaga wygląd nienagannej sylwetki. Dzięki niej ukryjesz zbędne fałdki tłuszczyku i wysmuklisz sylwetkę. Szczególnie polecamy ją wtedy, kiedy mamy uroczystości, gale, bankiety, a sukienka zbytnio uwydatnia nasze krągłości.

3. Kupuj ubrania w odpowiednim rozmiarze: Ubrania, które są zbyt małe na Ciebie niestety uwydatnią każdy zbędny kilogram Twojego ciała. Te z kolei, które są na Ciebie zbyt duże i za szerokie sprawią, że będziesz wyglądała na jeszcze większą, niż faktycznie jesteś. Powinnaś zatem kupować ubrania w odpowiednim rozmiarze, dopasowanym do Ciebie, bo w nich będziesz wyglądała po prostu najkorzystniej.

4. Unikaj przylegających materiałów: Odzież wykonana z elastycznych materiałów jest z reguły bardzo obciskająca, dopasowująca się do każdej fałdki na Twoim brzuchu. Dlatego też lepiej jest jej unikać. Znacznie korzystniej będziesz wyglądała, kiedy ubraniem odwrócisz uwagę od oponki na brzuchu, niż uwydatnisz ją.

5. Doceń czerń: Kolor czarny wyszczupla i choć możesz go nie lubić, to powinnaś zaprzyjaźnić się z małą czarną. Czarne spodnie, spódnice, bluzki i sukienki będą Cię wyszczuplały optycznie, dlatego warto jest je mieć w szafie, choć niekoniecznie należy w nich chodzić cały czas. Zbyt dużo czerni niestety wywołuje efekt przygnębienia, a także monotonii. Staraj się zatem łączyć czerń z innymi kolorami.

6. Odważne kolory i wzory: Są one polecane ze względu na fakt, iż odwracają wzrok od fałdek na naszym ciele, które tak skrzętnie chcemy ukryć.

7. Monochromatyczne barwy: Jak się okazuje, monochromatyczne barwy pozwalają na skupienie wzroku w górę i w dół sylwetki, a nie na boki. Z tego też powodu warto je stosować w codziennych ubraniach, zwłaszcza, jeśli mamy nieco tłuszczyku do ukrycia w okolicach naszego brzucha i bioder.

8. Wydłużający dekolt: Dobieraj swoje ubrania tak, aby miały one dekolt pionowy, a nie poziomy. Taki bowiem optycznie wydłuża naszą sylwetkę i odejmuje nam kilogramów. Dekolty poziome nie tylko skracają szyję, ale również powodują, że zarówno barki, jak i biust wydają się nazbyt szerokie, wręcz rozlazłe.

9. Elementy pionowe: Najważniejsze jest stworzenie iluzji smukłej sylwetki, a można to uzyskać dzięki elementom znajdującym się na naszych ubraniach. Powinny one być pionowe. Poziome bowiem poszerzają naszą sylwetkę.

10. Maskuj brzuch: Jeśli nie chcesz pokazywać swoich fałdek na brzuchu, po prostu maskuj je. Zamiast nosić topy i krótkie bluzeczki, spod których wygląda zbędny tłuszczyk, załóż tunikę, która wydłuży i tym samym wyszczupli Twoją sylwetkę.

11. Gładko na brzuchu: Ukrywanie nadprogramowych kilogramów wymaga sprytu. Powinnaś zatem odwracać uwagę od brzucha, jeśli masz na nim więcej tłuszczyku, niż powinno tam być. W okolicy brzucha Twoje ubrania powinny być gładkie i bez zdobień czy wzorów. Dzięki temu oczy innych nie będą się skupiały na tym miejscu Twojego ciała, które pragniesz ukryć przed światem.

12. Noś wysokie obcasy: Bez wątpienia w wysokich obcasach wyglądamy szczuplej, bo nasza sylwetka się wydłuża. Dzięki nim ukryjesz zbędne kilogramy i wydłużysz swoje nogi.

13. Wyszczuplające akcesoria: Możesz również ukrywać fałdki na brzuchu za pomocą przydatnych akcesoriów odzieżowych, które dodatkowo wyszczuplą optycznie Twoją sylwetkę. Niech to będę długie naszyjniki, zwisające szale, długie apaszki. Jednym słowem wszystko to, co będzie zwisało z Twojej szyi i odwracało uwagę od brzucha.

14. Pas lub szarfa: Choć tworzą one poziomą linię na brzuchu, to jednak skutecznie wyszczuplają to nasze miejsce. Warunek jest tylko jeden: pasy i szarfy powinny być szerokie, bo zbyt wąskie jedynie pogrubią to miejsce na naszym ciele.

Dzięki tym poradom nie zrzucisz nadprogramowego balastu i nie zniknie Twoja oponka na brzuchu, ale z całą pewnością ukryjesz ją skutecznie do czasu, aż faktycznie zniknie z Twojego ciała. 

2 komentarze :

  1. A ja tak uwielbiam poziome paski :( 60% moich ubrań jest w paski... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post, dużo skorzystałam, a akurat mam problemy z brzuchem !:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka