Sposoby leczenia rozstępów - Laser

Poprzedni post był o rozstępach, dziś znowu będzie w tym temacie tyle, że tym razem napisze wam o leczeniu rozstępów. Rozstępy spędzają sen z powiek szczególnie kobietom. Mężczyźni także je mają, ale nie przykładają tak dużej roli do ich posiadania. Prawdopodobnie dlatego, że są obficie owłosieni i nawet czasami nie wiedzą, że pod "futerkiem" rozeszła im się skóra ;) A tak poważnie mówiąc, tylko 40 % mężczyzn ma rozstępy, a kobiet aż 90 %. Straszne prawda? 
Ostatnio na jednym z forów rozwinęła się ciekawa dyskusja na temat rozstępów. Dziewczyny żaliły się, że ćwiczą, a mają rozstępy? 

Źródło zdjęcia: Zszywka.pl

No niestety rozstępy pojawiają się także u osób ćwiczących. To wkurzające, prawda? Człowiek dba o siebie, ćwiczy, a tu taka niemiła niespodzianka. No cóż, to kolejny przykład na to, że jeśli chcesz dbać o siebie musisz to zrobić kompleksowo. A więc jeśli ćwiczenia to koniecznie kosmetyki wspomagające, masaże i odpowiednia dieta. Tylko w ten sposób możesz zapobiegać rozstępom i innym niespodziankom, które cię czekają, bo rozstępy to nie jedyna zmora osób odchudzających się i ćwiczących.. ale o tym będzie innym razem.

Dlaczego rozstępy pojawiają się u osób ćwiczących?

O tym co to są rozstępy i dlaczego się pojawiają szerzej napisałam TUTAJ, natomiast na to pytanie odpowiem dziś krótko: bo podczas ćwiczeń rozciąga się nasza skóra i pękają włókna elastyny i kolagenu. KONIEC KROPKA. To jedyny powód. Nieważne czy jesteś szczupła czy pulchna, nieważne czy się odchudzasz z dietą czy ćwiczysz... z jakiegoś powodu rozciągasz skórę i dlatego masz rozstępy.

Jak zapobiegać rozstępom w domu?

Podam wam kilka wskazówek, jak się uchronić przed powstaniem rozstępów, jednak pamiętajcie - to nie usunie już istniejących! Tylko pomoże panować nad powstawaniem kolejnych.

* po ćwiczeniu bierz prysznic na przemian zimna - ciepła woda
* smaruj się przed treningiem  kosmetykiem przeciw rozstępom lub chociażby zwykłym olejkiem, by natłuścić skórę
* koniecznie balsamuj ciało po treningu i każdej kąpieli
* zacznij chodzić na basen, woda bardzo dobrze wpływa na skórę
* przynajmniej raz w tygodniu się masuj

A może laseroterapia na rozstępy?

Jedną z metod na usunięcie rozstępów jest laseroterapia. Laseroterapia to nic innego jak miejscowe działanie lasera na skórę. Zabieg usuwania rozstępów za pomocą lasera można wykonać dzisiaj w niemal każdym gabinecie.

Na co jednak warto zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na laseroterapię?

Pierwszym czynnikiem jest cena i nie chodzi tutaj już o to, że stan twojego portfela może znacznie się pomniejszyć. Cena może nam dać sporo do myślenia. Jeśli jest zbyt niska to może oznaczać, że zabieg nie będzie tak profesjonalny jak nam się wydaje, albo że będzie wykonywany jakimś słabym sprzętem. Słaby laser - słabe wyniki i konieczność wykonania większej ilości zabiegów, więc w gruncie rzeczy może wcale nie wyjść tak tanio. Ile zatem powinien kosztować zabieg usuwania rozstępów? Ceny zależą od wielu czynników dlatego radzę zadzwonić do kilku gabinetów i wybrać taki, w którym cena nie jest ani za wysoka ani zastanawiająco niska.

Nie daj się nabrać na promocję! Niektóre gabinety korzystając z naiwności klientów robią fajne promocje. Jednak promocje te zwykle dotyczą jednego zabiegu. Jeden zabieg nie wystarczy, musi ich być przynajmniej kilka! Nie daj się więc nabrać, że zrobisz laseroterapię raz i od razu rozstępy znikną - bo nie znikną. Za pierwszym razem prawdopodobnie nawet nie zobaczysz zbyt wielkiej różnicy w wyglądzie skóry.

Na czym polega laseroterapia?

Laseroterapia to działanie na skórę wiązką lasera, która tworzy na skórze kolumny skoagulowanej tkanki. Następnie rozpoczyna się proces tworzenia nowej tkanki, by wypełnić bruzdy rozstępowe. Laser jakby "zmusza" skórę do produkcji kolagenu.  

TUTAJ MACIE FILMIK z zabiegu LASEROTERAPII:


Jakie są przeciwwskazania do laseroterapii?

* ciąża
* cukrzyca
* epilepsja
* choroby skóry (np. łuszczyca, bielactwo, alergie skórne)
* stosowanie antybiotyków
* rozrusznik serca
* skłonność do przebarwień

Jakie są zalecenia przed laseroterapią?

Przed zabiegiem laserowego usuwania rozstępów nie należy się opalać, stosować peelingów, nie depilować miejsc, które chcemy potraktować laserem. Skóra do zabiegu powinna być czysta, ale to się chyba rozumie samo przez się... ;)
No i nie zaleca się spożywania alkoholu w dniu zabiegu - czy to przed laseroterapią, czy po..

Po zabiegu natomiast:

* nie korzystamy z gorących kąpieli, sauny
* nie opalamy się
* nie ćwiczymy
* uważamy ze stosowaniem kosmetyków
* wybieramy się na wizytę kontrolną

Nasza skóra może różnie zareagować na laseroterapię. U jednych nie będzie widać żadnych zmian u innych natomiast mogą wystąpić podrażnienia, blizny, zaczerwienienia. To naturalne! W końcu ingerujemy w skórę, więc ma prawo protestować. Jeśli jednak plamy nie znikają, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Aha i na koniec jeszcze jedna ważna rzecz. Gdybyście chcieli kupić sobie taki laser na własny użytek, albo jeśli macie swój własny gabinet i szukacie dobrego sprzętu to zajrzyjcie na stronę z aparatami do laseroterapii, tam znajdziecie więcej informacji na ten temat i sprawdzicie jakie są najnowsze trendy.

Jak wam się podoba taki zabieg?
Któraś ma na niego ochotę?

1 komentarz :

  1. szkoda że o rozstępach nie przeczytałam zanim zaczęłam ćwiczć :) Ale przynajmniej sroga lekcja od mojego organizmu że zaniedbuję skórę na ciele, będę wiedziała na przyszłość :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka