Masaż - sprawdź jakie niesie za sobą korzyści zdrowotne!

Masaż to jedna z najprzyjemniejszych metod leczenia niektórych dolegliwości bólowych. Bóle mięśni, bóle głowy, bóle reumatoidalne - to wszystko szybko zniknie po masażu! Wcale nie musisz się faszerować tabletkami przeciwbólowymi. Wcale nie musisz wydawać fortuny na drogie zabiegi fizjoterapeutyczne. Wystarczy dobry masażer i taki masaż zrobisz sobie sama!

masaż


Masaż jednak spełnia jeszcze jedną bardzo ważna funkcję - wyszczupla!

Tak, dzięki masażowi możemy pozbyć się nie tylko bólu, ale także ujędrnić ciało, pozbyć się obrzęków, cellulitu.

Przeczytaj jakie korzyści niesie za sobą masaż:

Masaż - korzyści zdrowotneMasaż zmniejsza stres, tętno i ciśnienie krwi

Badania naukowe dowodzą, że masaż zmniejsza częstość akcji serca, zmniejsza stres i obniża ciśnienie. Dzieje się tak zapewne dlatego, że masaż pozwala nam się wyciszyć, uspokoić, zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennie. Masuj się codziennie dla złapania oddechu! Dla zdrowia! Dla urody!


Masaż zmniejsza szorstkość i suchość skóry

Masaż może skutecznie zmniejszyć szorstkość i suchość skóry. Poprzez masaż następuje pobudzenie od naskórka aż po głębsze warstwy skóry. Takie działania sprawiają, że rozpoczyna się odnowa komórkowa, skóra odzyskuje jędrność, gładkość, nawilżenie.

Masaż łagodzi migrenę

Masaż odcinka szyjnego zmniejsza bóle głowy, w tym migrenę. Jeśli często miewasz bóle głowy daj sobie pomóc i wykonaj masaż opukujący. 


Masaż łagodzi przewlekły ból pleców

Masaż jest idealnym sposobem na bóle pleców. Żadne środki przeciwbólowe ani maści rozgrzewające nie są w stanie pomóc ci lepiej jak masaż. Masaż bowiem działa miejscowo i rozmasowuje dokładnie bolący punkt, a nie działa naokoło jak tabletka.


Masaż pomaga się pozbyć cellulitu

Najskuteczniejszą terapią antycellulitową jest masaż. Tylko masaż potrafi pobudzić głęboko komórki i zapobiegać ich zastojom. Masaż wpływa na komórki tłuszczowe rozbijając je przez co zmniejsza nam się obwód masowanych partii i redukuje cellulit. 


Masaż pomaga w uspokojeniu nerwów

Poczucie ciepła podczas masażu redukuje niepokój, który przynosi także spokój ciału. Za każdym razem gdy czujesz się podenerwowany usiądź wygodnie i na początek wymasuj skronie. Jeśli masz w pobliżu kogoś kto może cię wymasować użyj masażera i wymasuj plecy, zobaczysz jak szybko znika stres i zmęczenie.


Masaż usuwa toksyny

Delikatny nacisk podczas masażu ma tę zaletę, że usuwa toksyny z organizmu Masaż uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych metod samoleczenia. Masaż pobudza krążenie krwi, limfy, pomaga organizmowi pozbyć się złogów i toksyn, które długo zalegają w naszym ciele. Weź to pod uwagę, że toksyny niczym magnez przyciągają choroby, więc można śmiało uznać masaż za terapię uzdrawiającą. Bez cudów! Sama prawda!


Masaż usuwa bóle mięśni

W zimie często cierpimy na bóle mięśni i stawów. Większość z nich wywołanych jest przez przewianie. Za lekko się ubieramy, za długo postoimy na przystanku i wieczorem bolą plecy, nogi. Jeśli miewasz takie bóle to szybko chwytaj za masażer i masuj te partie ciała, które masz obolałe. Już po 10-minutach masażu poczujesz ulgę.


W tych wszystkich rodzajach masażu pomocny będzie ci masażer. Masażer ma funkcję podczerwieni, która sprawia, że masaż jest jeszcze bardziej skuteczny i dociera do głębszych partii ciała. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka