L-karnityna spala tłuszcz

Funkcją L-karnityny jest regulowanie gospodarki tłuszczowej w naszym organizmie. L-karnityna jest związkiem, który ulega syntezie w wątrobie, nerkach i mózgu. Składa się z metioniny i lizyny. L-karnityna jest dostarczana naszemu organizmowi wraz z pożywieniem.


Źródła L-karnityny:

* mleko i jego przetwory
* mięso (wieprzowina, baranina i wołowina)
* ryby

Dlaczego L-karnitynę znajdziemy tylko w produktach mięsnych?

L-karnityna swoją nazwę wzięła od łacińskiego słowa carnio. Carnio znaczy mięso, bo L-karnitynę pierwszy raz pozyskano z mięśni. W produktach roślinnych L-karnityna znajduje się w bardzo małych ilościach, tak małych, że nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na tę substancję.  

Warto zatem jest produkty mięsne, by budować masę mięśniową, ale nadal nie wiemy jak L-karnityna spala tłuszcz.

Czy L-karnityna spala tłuszcz? 

Tak! L-karnityna spala tłuszcz ponieważ odpowiada za transportowanie kwasów tłuszczowych do minochondriów, czyli przemianę pożywienia w energię. Kwasy tłuszczowe za sprawą L-karnityny są usuwane z mięśni. W ten właśnie sposób L-karnityna oczyszcza organizm z toksyn. Toksyny natomiast są sprzymierzeńcem tkanki tłuszczowej i tak koło się zamyka.

Jakie jeszcze inne funkcje spełnia L-karnityna?

* obniża poziom cholesterolu
* utrzymuje prawidłowy poziom glukozy we krwi
* zwalcza wolne rodniki i chroni naczynia krwionośne
* wspomaga odchudzanie
* wspomaga w leczeniu choroby Alzheimera
* jest bardzo pomocna w leczeniu AIDS
* jest wykorzystywana w leczeniu miażdżycy, choroby wieńcowej, niewydolności krążenia

Jak widzicie L-karnityna odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w odchudzaniu, ale także w utrzymaniu dobrego zdrowia. 

L-karnitynę znajdziemy w produktach pochodzenia mięsnego, ale nie tylko. L-karnityna wchodzi także w skład kosmetyków wspomagających odchudzanie. 

Oto mój ulubiony spalacz tłuszczu

 L-karnityna

Ten cudowny żel sprawi, że schudniecie szybciej, a wasza skóra nie utraci przy tym jędrności. Należy posmarować te miejsca, w których nadmiernie odkłada się tłuszczyk pamiętając, że musimy to robić regularnie - dwa razy w ciągu dnia - rano i wieczorem.
Jednak samo smarowanie nie wystarczy! Musicie przy tym ćwiczyć. L-karnityna to doskonały wspomagacz odchudzania, który cię wyszczupli, ale nie zdziała cudów. Aby schudnąć trzeba trochę wysiłku. 
Jeśli nie macie pomysłu na ćwiczenia, a bardzo zależy wam na tym, by zgubić brzuch zajrzyjcie TUTAJ i sprawdźcie jakie jest TOP 10 ćwiczeń na brzuch.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)

Sposób na Brzuch © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka